Wysokie pingi w grach online


(serequ) #1

Tak jak w tym banalnym temacie, w różnych grach online osiągam pingi rzędu 90-120, mimo, że wg speedtestów powinienem mieć 30-40. Nie ma mowy o jakichś zakłóceniach na sieci, nikt w domu nie używa internetu a mój komputer jest podłączony kablem Ethernet. Dodam że posiadam internet mobilny od T-mobile


(askow) #2

Znajdziesz tu garść informacji odnośnie przedstawionego problemu: http://wiiu.com.pl/2015/01/ping-w-grach-online-czyli-garsc-informacji-dla-graczy-sieciowych/. Niestety ping z testu na ogół nie będzie się pokrywał z pingiem w grach.


(Longhorn2009) #3

Ping zależy od serwera. Do mniej oddalonych serwerów z reguły jest niższy od dalej położonych. W dodatku ping może się zmieniać ze względu na sposób działania protokołów routingu.


(Triste) #4

Niestety na internecie mobilnym ciężko abyś miał ping poniżej 60, ja u siebie w mieszkaniu, gdzie odbiera u mnie LTE i ping skacze od 40 do 90 a stały jest około 60. Jedyne co mogę Ci polecić to program WTFast ale jest to program płatny, licencja trial umożliwia wykorzystanie go przez 14 dni.
Podobno jest jeszcze jakiś wynalazek który zwie się “Kill ping” ale nie testowałem.


(Zero Ghost) #5

Serwery z grami są zazwyczaj zlokalizowane poza granicami naszego kraju , niestety tego nie przeskoczysz.
Zrobiłem właśnie test na szybko : http://imgur.com/a/ZRvAc
i jak widać mam Ping 6 ,często gęsto gram w gry Blizzarda i tam mam Ping od 40 wzwyż .


#6

Ciekawe czy moderacja może dać komuś za to bana.


(Triste) #7

Nie rozumiem? Pisze o wysokim pingu w grach sieciowych, WTFast działa pewnie na zasadzie vpn’u ale takie rozwiązanie sprawdza się.


#8

Np. czy leniwi moderatorzy nie uznają jego konta za publicznego i permaban, i pograne.


(Triste) #9

Nie bez powodu jest to program płatny :wink: Wspiera gry od LoLa, po WoW’a i inne Aiony, a nawet Tibię (wg. oficjalnej strony)