Wysokie skoki pingu

Od jakiegoś czasu mam wysokie skoki pingu , Dostawca twierdzi że to normalne podczas używania stron internetowych i innych aplikacji 

i że nie odpowiada za stabilność łącza . Więc moje pytanie brzmi kto za to odpowiada i czy może da się to jakoś naprawić załączam zrzuty i proszę o pomoc z góry dziekuję 

141982676.png

ip config.png

ping....jpg

http://zapodaj.net/9175ab6edf930.jpg.html

Jeśli sprawdzasz PING w Ookla ,to przejdź na normalny speed-test na tej samej stronie ,sam mieszkam w Szczecinie i na Speed-test mam PING 7 ,łączy przez najbliższy Hosting w moim mieście ,natomiast w zakładce na której ty sprawdzałeś ,mam już PING 23 i nie wiedzieć czemu łączy przez Hosting w Poznaniu ,sprawdź na normalnym a na 100% będzie niższy.

No tak tylko mi chodzi mi o sam wskaźnik tylko o zauważalne konsekwencje które to za sobą niesie np rozmowy skype nie da sie rozumieć drugiej osoby w pewnych momentach lub rozlacza ja wcale druga kwestia to widoczne “freezy w grach online”

objawów jest wiecej ale te sa najbardziej widoczne i bardzo irytujace 

Może być tak że przy serwerach krajowych łącze może się w miare dobrze spisywać, gorzej z wyjściem “na świat” czyli serwery zagraniczne. To niestety tylko kwestia operatora. Najpewniej tylko po zmianie internetu na inny parametry się polepszą.