Wysokie temp w laptopie podczas normalnego uzytkowania

Witam,

posiadam laptopa Lenovo y580 z Intelem i7-3610QM na pokładzie. Martwią mnie bardzo wysokie temperatury, zarówno samego procesora jak i HDD. Podczas normalnej pracy, tj przeglądając internet na Mozilli, mając otwartych kilka kart, temperatura procesora oscyluje w granicach 68 stopni, zaś dysku 55. Wiem, że model ten z prockami i7 się dość mocno nagrzewa, jednak wydaje mi się, że nawet to nie usprawiedliwia aż tak wysokich temperatur. Jest to dość irytująca, zwłaszcza, że bardzo często włącza mi się wentylator, który dość głośno pracuje. Ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić?

Odkurz wentylację i pomyśl nad podstawką chłodzącą, CPU jak coś ma zabezpieczenia, ale dysk już ma stanowczo za dużo, max dla dysku, to z reguły 60 stopni.

Jak wyglądają temperatury na pulpicie (bez uruchomionej przeglądarki i innych programów).

Dobra, wygląda na to, że problem rozwiązany. Okazuje się, że problemem chyba były… gadżety Windowsa wyświetlane na pulcipie. Miałem kilka takich, które znalazłem gdzieś w internecie, pokazujące dostęp do maila, obciążenie CPU, grafiki i inne. Po wyłączeniu ich temperatury gwałtownie spadły i teraz przy normalnym użytkowaniu dysk ma ok 44 stopni, zaś CPU 51, dzięki czemu nawet wiatraczek nie przeszkadza :slight_smile: