Wysokie temperatury Lenovo legion 5

Witam wszystkich od roku jestem w posiadaniu laptopa Lenovo legion 5 z AMD ryzen 5 5600h i rtx 3060. Od samego początku laptop osiąga wysokie temperatury sięgające 103-105 stopni. Tydzień temu w końcu udało się wywalczyć żeby przyjęli moje zgłoszenie do serwisu bo według Lenovo temperatura krytyczna to 105 stopni. Laptop wrócił z zmieniona pasta termoprzewodzaca i na pierwszy rzut oka temperatury były ok ale po reinstalu systemu i aktualizacji sterowników problem znowu się pojawił dodam że teraz mam win 10 wcześniej 11.
Moje pytanie to jakie sterowniki mogą powodować takie temperatury.

Kiedy te temperatury osiaga? W stanie spoczynku? W trakcie gier? Przegladania sieci?
Uruchom komputer w stanie czystego rozruchu by sprawdzic czy problem wystepuje.
Przeczytaj dokładnie jak wejść i jak wyjść.

Przy włączeniu jakiej kolwiek gry temperatura skacze od 60 bo tyle na w spoczynku do 104

Zajrzyj tu.

Niestety nic to nie dało

Szukaj dalej.
Wpisz w wyszukiwarkę
RTX 3060 Laptop Running Hot i szukaj.

Ten model ma całkiem niezłe temperatury, więc tutaj jest ewidentny problem. Skoro jeszcze mówisz że po serwisie było ok a teraz nie jest.

Używasz poziomu najwyższej wydajności? Testowałeś na zasilaczu i bez? Aktualizacja bios zrobiona?

Jeżeli chodzi o ten serwis to było dobrze tylko na czystym windowsie bez sterowników. Aktualizacja zrobiona i zasilacz tez nic nie zmieniał

Teraz spróbowałem jeszcze raz i rzeczywiście bez zasilacza są dobre temperatury po ok 80 stopni.
Teraz pytanie czy tak powinno być czy o co chodzi