Wysokie temperatury na pulpicie

Witam. Posiadam laptopa lenovo g500s z procesorem i3 3120m i grafiką hd4000 oraz gt720m. Mam problem z temperaturami po włączeniu laptopa temperatury na gt720m z włączonym hwmonitor skaczą do 70-80 ° C po włączeniu samego steama w wersji pełno ekranowej wywala całkiem zasilanie po prostu laptop się wyłącza. Inaczej jeśli nie włączę nic oprócz programu do podglądu temperatur i poczekam jakieś 15 min temperatury poskaczą od 50 °C do 80 ° C aż się ustabilizują na tych 50+ ° C .Nawet jeśli się ustabilizują a włączę steam jeśli mi się to uda, później grę np CS GO albo przy ładowaniu gry się laptop wyłączy lub podczas meczu .Nie wiem czy to wina temperatur czy może jakiś problem dysku .Przez jakiś czas miałem wyłączoną tą kartę graficzną w biosie i korzystałem tylko z integry lecz ona nie powala wydajnością .Proszę o pomoc

Kiedy lapek był czyszczony?

Radzę jednak odkurzyć (przedmuchać radiator!) chłodzenie i wymienić pastę termoprzewodzącą, szczególnie tego lata. W tym modelu laptopa to bardzo proste. Demontaż dolnej pokrywy, wentylatora i radiatora.

1 polubienie

Ogólnie laptop był czyszczony jakiś miesiąc temu ale pasta była jakaś słaba. Ale jest możliwość żeby laptop się wyłączał przy temperaturze 60 stopni ?

Nie za bardzo bym wierzył w te wszystkie “pomiary” programami firm trzecich. Impulsowo temperatura może być znacznie wyższa.

A polecicie mi jakąś tanią i dobrą pastę ?

SilentiumPC Pactum PT-1.

Ja używam Arctic MX-2.

A opłaca się kupić na jeden raz alkohol izopropylowy czy mogę użyć czegoś innego ?

papieru do pupy ;-)Ja zwykle wycieram do czysta ihs i radiatorek delikatnie.

U Ciebie chyba będzie goły rdzeń, czyli jak zaschnięte, nie breja lub odłażące, to musisz alkoholem.