Wysokie temperatury po oc procesora

Witam serdecznie,posiadam płytę główną msi Z390 A-Pro,Procesor to i5 9600KF,Zasilacz Vero L2 600W.Bazowe taktowanie wynosi 3,7.Podniosłem do 4,6 przy napięciu 1,3v.Temperatura w stresie w programie OCCT wynosi 95C Chłodzenie to Cooler master masterliquid lite 120,wspomagany przez 3 wentylatory wypychające gorące powietrze i trzy włączające.Pasta termoprzewodząca to Silentium pc pactum świeżo nałożona,przy zwykłym użytkowaniu jest 35C.

… ale w czym jest problem? Podniosłeś zegar o 900 więc grzeje się, do ekstremalnego OC trzeba ekstremalnie drogiego sprzętu. Wyjdzie wiec na to, że by wycisnąć max z procka wydasz wiecej niż na procek o klasę lepszy.

Jasne zaraz wpadniesz na pomysł skalpowania/wymiany ihs/ciekłego metalu i chłodzenia wodnego.
Za te wydatki, plus dotychczasowe, juz byś i7 miał. :slight_smile:

Rozwiażanie jest jedno: zmniejsz OC. Tanio i pewnie.

Nie rozumiem w czym problem, odpal gry w które grasz lub aplikacje które uzywaszi zobacz jakie tam temperatury. Jak przy takich temperaturach się nie crashuje system to już jest dobrze i bym się tym nie przejmował.

na pierwszy rzut oka napiecie zbyt wysokie

A ja bym sie przejmował, od 95 jest tylko kroczek do 100, a to już Tjunction.
Weź też pod uwagę, że w czerwcu czy sierpniu temperatura spokojnie o 5-10 stopni wzrośnie za oknem…

Ja bym przyjął, że 90, a najlepiej 85, nie powinna przekraczać obecnie.

cos za wysoka temperatura. Zasilanie pompki i wiatraka na pewno dobrze podlaczone? Slychac pompke jak tloczy?

Cinebench test max 74C, napięcie raczej w porządku bo nie wolno przekraczać 1,4.W grach jest 60C,system działa bez ścinek.Pompka chodzi bardzo cicho,wiatrak na chłodnicy to Silentium pc corona hp evo 1500rpm.

I wg mnie dlatego jest spoko. OCCT i prime kręcą procesor do extremalnych temperatur i bym się nimi nie sugerował.

No to OK, jeżeli temp w normalnym korzystaniu nie szaleją to zostaw, gdyby zaczął - OC. :wink:

Tak póki co wszystko działa gry również,temat do zamknięcia.