Wysokie temperatury podczas gry na nowym laptopie

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem laptop, problemy związane z rozgrywką dostrzegłem od razu. Częste kilkusekundowe spadki fps oraz wysokie temperatury procesora, które osiągały prawie 100 °C bardzo mnie zaniepokoiły więc przychodzę z pytaniem co zrobić w tej sytuacji.

Specyfikacja laptopa

Intel Core I5-8300H 2.3 GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050TI
8GB DDR4
1000 GB HDD
256 GB SSD

A możesz to jeszcze zwrócić?

Mogę ale zamiast pięniedzy otrzymam bon na zakupy w sklepie.

A możesz to wymienić na Della?

Mogę na dosłownie wszystko wymienić, na della też

No więc dobrze ci radzę : wymień na Della!

Zależy ilre dostanie, a co do temperatur: kładziesz na płasko na biurku?

tak

  1. z jakiego powodu musi to być laptop?
  2. ile kosztował, tj. ile dostaniesz ‘bon’?

Najprymitywniejsza podstawka chłodząca dwie szkolne gumki pod tyklą część obudowy… powinno kilka stopni zbić.

… tez bym chciał wiedzieć, niestety laptopy tak mają, drogie, mało wydajne i gorące :wink:
(przenośnia)

Początkowo planowałem zakupić komputer aczkolwiek preferuje mobilny sprzęt więc pomyślałem o laptopie, najbardziej by mi odpowiadało zostać przy tym sprzęcie co posiadam ,ponieważ dokupiłem do niego gwarancję i trochę mnie odpycha wymiana na inny sprzęt. Odpowiadając na pytanie czy musi to być laptop: Nie, jeśli temperatury będą nadal wysokie to z pewnością przerzucę się na komputer
2. bon będzie o wartości 3600zł

Jaką gwarancję dokupiłeś?

Dodatkowe 2 lata (łącznie 4)

No ale co dokupiłeś - gwarancję producenta? CO to za laptop? Czy jakieś ubezpieczenie?

pierwsze 2 lata gwarancji są od producenta, kolejne 2 lata, które zakupiłem są od sklepu
laptop to Acer Aspire 7

Ja bym starał się wymienić ten laptop, dodatkowo oddać tą “gwarancję”.

Za 3600 + ubezpieczenie kupisz lepszego desktopa + netbooka do pociągu :wink:

Wymiana na Della niewiele tu zmieni (grzeją się jak każde inne pod obciążeniem) - już lepiej wziąć coś 17’’ (nieco większa przestrzeń dla podzespołów) z dwoma wentylatorami. Jak ktoś radził powyżej - sensowna podstawka chłodząca plus uniesienie obudowy z pewnością nie zaszkodzą.
Możesz spróbować też undervoltingu (są poradniki na DP).

Nie ma reguły że dana marka się nie będzie grzała, wszystko zależy od konkretnego modelu. Druga sprawa że temperatury jakie aktualnie posiadamy nie sprzyjają dobrze na sprzęt i jego temperatury.

Wystarczy tutaj zastosować lekki undervolting ewentualnie podkładkę chłodzącą powinno pomóc.

Na jakich ustawieniach grasz, po jakim czasie takie temperatury występują, posiadasz podkładkę chłodzącą do lapka?