Wysokie temperatury podczas gry na nowym laptopie

(Lukasz) #1

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem laptop, problemy związane z rozgrywką dostrzegłem od razu. Częste kilkusekundowe spadki fps oraz wysokie temperatury procesora, które osiągały prawie 100 °C bardzo mnie zaniepokoiły więc przychodzę z pytaniem co zrobić w tej sytuacji.

Specyfikacja laptopa

Intel Core I5-8300H 2.3 GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050TI
8GB DDR4
1000 GB HDD
256 GB SSD

(Mark7) #2

A możesz to jeszcze zwrócić?

(Lukasz) #3

Mogę ale zamiast pięniedzy otrzymam bon na zakupy w sklepie.

(Mark7) #4

A możesz to wymienić na Della?

(Lukasz) #5

Mogę na dosłownie wszystko wymienić, na della też

(Mark7) #6

No więc dobrze ci radzę : wymień na Della!

(marcin20000) #7

Zależy ilre dostanie, a co do temperatur: kładziesz na płasko na biurku?

(Lukasz) #8

tak

(bachus) #9
  1. z jakiego powodu musi to być laptop?
  2. ile kosztował, tj. ile dostaniesz ‘bon’?
(marcin20000) #10

Najprymitywniejsza podstawka chłodząca dwie szkolne gumki pod tyklą część obudowy… powinno kilka stopni zbić.

… tez bym chciał wiedzieć, niestety laptopy tak mają, drogie, mało wydajne i gorące :wink:
(przenośnia)

(Lukasz) #11

Początkowo planowałem zakupić komputer aczkolwiek preferuje mobilny sprzęt więc pomyślałem o laptopie, najbardziej by mi odpowiadało zostać przy tym sprzęcie co posiadam ,ponieważ dokupiłem do niego gwarancję i trochę mnie odpycha wymiana na inny sprzęt. Odpowiadając na pytanie czy musi to być laptop: Nie, jeśli temperatury będą nadal wysokie to z pewnością przerzucę się na komputer
2. bon będzie o wartości 3600zł

(bachus) #12

Jaką gwarancję dokupiłeś?

(Lukasz) #13

Dodatkowe 2 lata (łącznie 4)

(bachus) #14

No ale co dokupiłeś - gwarancję producenta? CO to za laptop? Czy jakieś ubezpieczenie?

(Lukasz) #15

pierwsze 2 lata gwarancji są od producenta, kolejne 2 lata, które zakupiłem są od sklepu
laptop to Acer Aspire 7

(bachus) #16

Ja bym starał się wymienić ten laptop, dodatkowo oddać tą “gwarancję”.

(marcin20000) #17

Za 3600 + ubezpieczenie kupisz lepszego desktopa + netbooka do pociągu :wink:

(CezarJuliusz) #18

Wymiana na Della niewiele tu zmieni (grzeją się jak każde inne pod obciążeniem) - już lepiej wziąć coś 17’’ (nieco większa przestrzeń dla podzespołów) z dwoma wentylatorami. Jak ktoś radził powyżej - sensowna podstawka chłodząca plus uniesienie obudowy z pewnością nie zaszkodzą.
Możesz spróbować też undervoltingu (są poradniki na DP).

(Gajwer) #19

Nie ma reguły że dana marka się nie będzie grzała, wszystko zależy od konkretnego modelu. Druga sprawa że temperatury jakie aktualnie posiadamy nie sprzyjają dobrze na sprzęt i jego temperatury.

Wystarczy tutaj zastosować lekki undervolting ewentualnie podkładkę chłodzącą powinno pomóc.

(lordjahu) #20

Na jakich ustawieniach grasz, po jakim czasie takie temperatury występują, posiadasz podkładkę chłodzącą do lapka?