Wysokie temperatury podzespołów w komputerze


(Sz Szewczuk) #1

Witam. Ostatnio po wymianie pasty chciałem zobaczyć tmp procesora, gdy zainstalowałem program speedfan pokazały mi sie ogromne tmp. na kilku podzespołach. Pasta została na procesor nałożona cieniutką warstwą ( lecz nie na całym procesorze lecz tylko na obszarze, który obejmuje chłodzenie). Z tego co wyczytałem AUX to jest zasilacz i z niego wypływa chłodne powietrze, więc sądzę, że to tmp z "kosmosu". Z góry dziękuję.


(falcon89) #2

Pokaż odczyt temperatur z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html


(Dimatheus) #3

rdMoniu97 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Łukash) #4

Speedfan często pokazuje “kosmos”. Odpal SIV > kliknij w Status i pokaż zrzut z okna.

Warstwa nie może być za cienka, a z tego co rozumiem w tym momencie na IHS jest tylko powłoka, jest “przeciągnięty”. Wszystko musi być oczywiście dokładnie wyczyszczone ze starej pasty. Pasta musi pokrywać całą powierzchnie grubością +/-1 mm jak się ma dobrą rękę to te boczne cienkie ścianki też najlepiej pokryć. Natomiast radiator w miejscu styku z procesorem można cienko przeciągnąć.


(Sz Szewczuk) #5

Chodzi mi o to, że procesor ma kształt kwadratu a radiator ma kółko i tu moje pytanie czy ma być wysmarowany cały procesor wokół radiatora? Podczas nakładania pasty dałem jej coś około ziarenka grochu na chłodzenie czyli nie aż tak mało i przyłożyłem do procka.

http://imageshack.us/photo/my-images/42/4ewm.png/


(Łukash) #6

Temperatury CPU są w normie - są w porządku. GPU ma jednak stan podgorączkowy, jest trochę podwyższona…Rozważ poprawę wentylacji w budzie, dołóż wentylatory (np przód wciąga > tył wyciąga) jak jest taka opcja.

Radiator nie pokrywa całego procesora ?

Tak cała powierzchnia CPU ma być pokryta. Czy w tym momencie podczas obciążenia wentylator nie dostaje zrywów, chodzi równomiernie ?


(Sz Szewczuk) #7

Wentylator ma zrywy na GPU.

Nie pokrywa całego procesora.


(Łukash) #8

Więc na GPU również nałóż nową pastę.

IMO Pokryj cały procesor tak czy inaczej.

Jaką pastę w ogóle stosujesz ?