Wysokie temperatury procesora w laptopie

Cześć, wentylator w moim laptopie (HP Pavilion) od dłuższego czasu bardzo głośno pracuje. Postanowiłem się za to zabrać w ten weekend- rozkręciłem laptopa, przedmuchałem i odkurzyłem chłodzenie, zmieniłem pastę. Niestety nie ma żadnej poprawy. Za pomocą programu OCCT sprawdziłem temperaturę- jest bardzo wysoka. Przy otwartym oknie, czyli wychłodzonym pomieszczeniu i nieużywaniu niczego jest to około 80 stopni, gdy oglądam coś na youtube jest to ponad 110 stopni. Załączam zdjęcie. Dodam, że laptop nie jest jakoś specjalnie gorący, dlatego chciałbym dowiedzieć się czym może być to spowodowane. Wadliwym czujnikiem temperatury? Słabym chłodzeniem?

Pozdrawiam

Zdjęcie, załączone wydaje się być niedziałające

proc.PNG

wrzuć screen z HWmonitor bo OCCT się ciężko czyta

OCCT właśnie jest bardzo dobre pod tym względem. Oczywiście o ile poda się wykres po teście obciążeniowym a nie okienko programu w którym nie wiadomo co jest co.

Wykonaj test i wstaw wyniki. Podczas dodawania zdjęcia koniecznie kliknij + obok niego żeby pojawił się w poście.

2016-02-15-13h36-Temperature-Package.thuPrzechwytywanie.thumb.PNG.5932d1b0362a29

 

Nie jest źle, nieraz przekracza 120 stopni

Podstawowe pytanie. Występuje throttling? Jeśli nie to niestety ale taki jest zakres temperatur tego procesora a wysokie obroty wentylatora mogą byś spowodowane złą konfiguracją bios’u .

Chyba nie… Aktualizowałem wczoraj BIOS, pobrałem sterownik ze strony HP.

ściągnij AMD OverDrive™ i zainstaluj http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/over-drive

z niego odczytaj temperatury