Wysokie temperatury w laptopie

Witam,

otóż ostatnimi czasy zauważyłem, że nawet w stanie zwykłego użytkowanie (Internet itp) temperatury są trochę wysokie.

Najpierw moje dane:

Laptop: Acer Aspire 5742G

Temperatury (lap chodzi parę godzin co prawda, ale nie jest jakoś nadmiernie użytkowany) z dwóch programów jednocześnie są następujące:

Procesor nr1 - 64st

Procesor nr2 - 65st

GMCH - 38st

GPU Diode - 68st

HDD - 43st

Jak widać temperatury są dość wysokie, więc nawet nie odpalam gier (mimo, że nie są wymagające). Są znacznie wyższe jak np kopiuję coś na dysk zewnętrzny (temp. procesorów jest 70+ a nawet ostatnio 80).

Przejrzałem już parę tematów, ale dotyczyły one innych laptopów.

I moje pytanie jest takie, czy jest to związane z awarią któregoś z podzespołów czy z czymś innym.

Z góry dziękuję za pomoc.

czyścisz go w środku z kurzu?

Też kiedyś tak miałem tylko że ja nie mam laptopa tylko zwyczajny PC.Trzeba odkurzyć z kurzu miałem tak że gdy grałem w grę zbyt długo temperatura przekraczała tyle stopni (nie liczyłem ile)że sam się wyłączał.Poszliśmy do jakiegoś informatyka i mówił że trzeba oczyszczać co miesiąc z kurzu komputer od środka bo znowuż tak będzie.

Ostatnio chciałem, ale mam słaby model odnośnie rozkręcania. Muszę go całkowicie rozkręcić żeby do wiatraczka się dostać… Tyle ile moglem to go wyczyściłem, ale np ostatnio mi tak zaczął chodzić jak mi się parę razy wyłączył (przekroczenie jakiejś tam temperatury).