Wysokie temperatury?

Moglibyście mi powiedzieć, czy to są wysokie temperatury, czy normalne i wszystko nt. co tam widzicie :lol:

Obudowę komputera mam zamkniętą.

everest0ar.th.jpg

Temperatury są zbyt wysokie. Otworz obudowe z obydwu stron kompa i zrób porządek z przewodami(pospinaj je tak, żeby był przewiew)

P.S. Napięcia są troche marne. Jaki masz zasilacz?

Dysk ci się strasznie grzeje. Zrób tak jak napisał poprzednik otwórz obudowę i zrób tam porzadek :slight_smile:

Tylko uważaj jak to wszystko bedziesz rozkładać… Mój kumple sobie spalił dysk bo go źle podłączył(poszło 200GB)

Dołóż do obudowy wentylatory chłodzące - szczególnie wylotowy.

Wyczyść i ewentualnie przesmaruj radiator procka. Jeżeli dyski twarde są obok siebie to jeden przenieś do zatoki 5,25" (adapter). Jeżeli Twoja obudowa ma taką możliwość to daj wentylator do chłodzenia dysków.:mrgreen:

Witam.

Sprawdź napięcia miernikiem, szczególnie 12V. 58 dla dysku to temperatura krytyczna, porównaj temperatury dysków palcem (ostrożnie, metalowej części od góry). Jaki procesor? Sprawdź te napięcie bo to może być od tego.

Mam dość starego kompa i starą obudowe. Procesor jaki mam to Athlon 1800+, 512mb RAM’u.

A dyski mam dwa i na prawde jak odtknę kieszenie gdzie siedzą dyski, to są bardzo gorące. Może dlatego, że są koło siebie się tak nagrzewają ??

Między nimi jest stacja dyskietek.

A napięcia nie mam czym zmierzyć, nie mam sprzętu!

Powiedzcie mi jak sprawdzić jaki mam zasilacz, bo nawet nie wiem :confused:

Kable mam tak poukładane, żeby swobodnie przepływało powietrze do wentylatora na procesorze. Na procesorze ten wentylator mi strasznie szumi. Może to od tego ??

Napisz jaki masz zasilacz (odczytaj z tabliczki na zasilaczu, Firma/model/ilość wat)

Mierzenie napięć:

http://overclock.pl/index.php/artykul, … aczach_ATX

Zmień pastę na procku i może chłodzenie za ~30 zł można kupić dobre, stare boxowe oferują małą wydajność.

Dyski, zamontuj wentylatory na dyskach i zmień ich miejsca, np jeden zostaw, a drugi przymocuj w kieszeni na napędy 5.25, tak żeby miały przewiew, jak nie używasz stacji fdd to ją wymontuj.

Na pewno jakiś stary zailacz mam. Nawet żadnej tabliczki na nim nie mam, tylko plomba, ale zerwana, bo zasilacz kiedys rozebrałem, aby wyczyścić :slight_smile:

Napięcia nie zmierzę, bo nie mam czym.

Odkręciłem obie klapy z komputera i w EVEREŚCIE po 15 minutach pokazał, że procesor ma temperature 49*C, a ten dysk co miał taką wysoką to ma 54*C

To już są normalne temperatury? Dlaczego drugi dysk ma 41*C ? :expressionless:

Proc na rdzeniu Palomino, na THG jest film palenia Palomino ~270*C, starsze proce grzały, zmień pastę na Arctic Silver 5 możliwe że stara się wykruszyła lub wyschła, jak masz $ (10-30-40zł) zmień wentyl (jak radiator pozwala na wentyle 80x80mm lub większe) lub całe chłodzenie.

Dyski najlepiej jak dysk nie przekracza 40*C.

Zasilacz, jak nie ma na nim żadnych naklejek to zmiana na Fortona 300/400W, Seasonica 400W do 60 zł.

Wyjąłem tą stacje dyskietek i teraz ten dysk ma 49/50*C

Między ta, a tą temperaturą chodzi :wink:

Żadnych nowych wentylatorów, czy chłodzenia, czy zasilacza nie bede kupował, ponieważ nowego kompa niedługo bede składał sobie…

Co polecacie złożyć? Jakie podzespoły ??

Podstawowe pytanie: Ile masz, i czy będziesz coś przekładał ze starego.

Hmm… Ja nie mam nic, ale mama ma :stuck_out_tongue:

Tak z 2000zł chciałbym przeznaczyć. Nowa obudowa, płyta główna, procesor, zasilacz, karta muzyczna, graficzna itp.

Ze starego sobie zostawie Nagrywarke DVD, bo niedawno kupiłem ją. W tym kompie co teraz mam, to mam 512mb RAM’u DDR i nie wiem czy zostawić, czy nie ?? :confused:

sprzedać.

AMD A64 3000+ 300 zł

Biostar Tforce4 nForce 4 Ultra/ Abit KN9 nForce 4 Ultra 300 zł

Goodram 667 Mhz 1x1 GB 360 zł, później drugą kość, obowiązkowo obniżyć timingi na przynajmniej 4-4-4-12 CR1 lub mniej

Palint Sonic 7600GS 256 DdR3 (400 zł) lub Radeon X1650XT 256 ddr3 (500zł)

Chieftec/Huntkey 450W 200 zł

Seagate z serii 7200.10

Ceny +/-

sklepy znak.pl, morele.net

Ja myślałem nad procesorem Intela - P4, jakiś 3000MHz

Coś lepszego to jest niż AMD Athlon ??

Athlon jest lepszy.

Core 2 Duo, do 2000 zł nie ma szans.

Jest lepszy, ale dlaczego ??

Witam.

Bo jest wydajniejszy od pentium, lepsza struktura, pracuje przy niższym taktowaniu niż jego “odpowiednik” pentium. Jest “chłodniejszy” wiec nie ma większego problemu z coolerem, itd