Wysokie użycie CPU - dobreprogramy.pl -> rozwiązanie

Od dłuższego czasu otwarcie w przeglądarce dobrych programów skutkowało bardzo wysokim zużyciem CPU. Bodaj 100% na jednym rdzeniu.

Wszedłem w menadżer zadań w przeglądarki i zobaczyłem, że praktycznie 100% zasobów idzie na “hidden frame wp.pl”.

Rozwiązanie - wyciąłem całą domenę wp.pl za pomocą uBlocka. Zużycie CPU spadło niemal do zera.

image

W ogóle nie czytam tego portalu, więc mi nie szkodzi, a może komuś się jeszcze przyda.

WP.PL już dawno wszyscy zablokowali :laughing:

Ja ostatnio się wkurzyłem, bo na procku ryzen 2700x miałem na portalu obciążenie 5-8% pomimo załadowania strony więc wyciąłem resztę skryptów, jakie mi się rzuciły w oczy. Co prawda nie widzę już komentarzy, ale mi procesor nie dogrzewa afrykańskich upałów :smiley:

1 polubienie

Sorry ale to po wylogowaniu robi lukę na głównej dobreprogramy.pl między “4” a “5” artykułem na jakieś 500 px.

Pewnie też robi lukę jak się zapomni o 2 komentarzach na miesiąc lub śmiecio-recenzji programu co 3 miesiące.

Błąd niby polega na uzależnieniu szablonu od jakieś biblioteki WP.

Była o tym mowa KILKANAŚCIE STRON… nic nie poprawili, nic nie zrobili… leją na ludzi :wink:

1 polubienie

Czy po tym zabiegu nadal wyskakuje cookies/RODO na głównej?

Nie wskoczy o ile nie masz wyjątku z @@.

Zawsze możesz przerobić na:

wp.pl$script,frame,xhr,important

Tego @@ ani słaby filtr z ~www.dobreprogramy.pl nie nadpisze.

1 polubienie

I takie właśnie coś wypadałoby dodać do filtrów. Na pilot od wp nie ma RODO/Cookies i nie jest uwalone. Ale uwaga, działa tylko z Ublock i Nano. Z Adguard nie. Jako informacja. Z główną DP teraz nie ma problemów.

No niestety jakieś 11 milionów dalej czyta WP i pewnie z 5 milionów blokuje tam reklamy, więc nie można im zablokować nagle całego WP, bo nie zadziałają im komentarze albo odtwarzacze w artykułach “Wideo”.

Ja napisałem o tej regule co podałeś. Ona działa tylko z UBO i Nano, nie z Adguard. Ją przydałoby się dodać.

Ale ona działa na każdy dział: www.wp.pl / kobieta.wp.pl / gadzetomaniak.pl.

Na pewno wtedy padają komentarze / playery…


A pod AdGuard ruszyć powinno:

wp.pl$script,subdocument,xmlhttprequest,important

Oni sobie dla wygody nie skrócili subdocument do frame ani xmlhttprequest do xhr.


A pod AdBlock / ABP trzeba zrezygnować z important, brak w ich specyfikacji o wsparciu.

Właśnie tego nie wiem. Nie patrzyłem. Na głównej masz problemy?

na DP mam tę lukę na +500 px dalej:

Niby to są aż 1190 px czasem.

##div[id$="tools"]:not(.active), div[id$="stable"]:not(.active)

niby takie coś poprawia lukę, a .active powinno dezaktywować jakby miało się przewinąć na spisie.

Luka jest, ale komentarze wyglądają na działające.

Ale na pewno padły te na:

  • kobieta.wp.pl
  • gadzetomania.pl

i plus tam playery. Na www.wp.pl np. transmisje na żywo.


A na DP pewnie padł przy okazji przy tym dział “WIDEO”.

A coś, żeby tylko te cookies/rodo wywalić całkiem i zostawić normalnie funkcjonalne domeny tego przeklętego wp?

Wtedy może ten filtr ograniczyć o “,domain=”:

wp.pl$script,subdocument,xmlhttprequest,important,domain=dobreprogramy.pl

i taki na likwidację luki jaka się zrobi:

dobreprogramy.pl##div[id$="tools"]:not(.active), div[id$="stable"]:not(.active)

Tylko raczej nie oczekuj, że to trafi jako poprawka do filtrów reklamowych, bo niby CSS-em da się naprawić braki JS.

A i czerwona kropka nienawiści też z blokowania za dużo skryptów WP:

obraz

Obecnie, bo ta w Edge w 2017 to raczej był jednak bug niepowiązany z blokowaniem reklam jak dla mnie.

Może i masz rację co do tej kropki.
A co do wp.pl to czekam na przyszłe fixy. Nawet ekipa Adguard zafixowała DP, ale też zbytnio nie ogarnia całego wp.

Nie sprawdzałem czy Adam dopisał WP do wyjątków w filtrach sieciowych, chyba nie. Ich skryptowy na RODO to inna sprawa.

Raczej trzeba by zrezygnować z sieciówki jak nagle z połowę Layoutu trzeba korygować z użyciem CSS 2.1 / 3.

On dodał twoją regułę z wyłączeniem pilot. Ale na pilot z kolei są rodo.