Wysokie użycie pamięci RAM / spowolniały komputer

Witam. Na starcie napiszę, że jestem zielony jeśli chodzi o sprawy związane z komputerem. Więc zacznijmy.
Windows 7 Home Premium 64, 8 GB ram, procesor czterordzeniowy Intel Core I5 2500K 3.30 GHz, karta graficzna AMD Radeon HD 7800 2gb. Komputer dobrze mi służy już te 5-6 lat, nie miałem z nim problemów. Od niedawna zauważyłem znaczne spowolnienie, zużycie RAMu przy bezczynności to około 2gb, a grając w jakąś ŚREDNIĄ wymagającą gre komputer momentami wręcz jest w stanie krytycznym (zacina sie maksymalnie, grzeje się, a ram dochodzi nawet do 7gb grając chociażby w gre Prototype 2). Jeszcze powiedzmy rok temu nie miałem takowych problemów, a grałem lub ogólnie wykorzystywałem go w znacznie bardziej obciążający sposób. Oczyściłem dyski ze zbędnych programów, przejechałem ccleanerem, skanowałem avastem - nic nie pomogło. Komputer w najbliższych miesiącach mam zamiar oddać do formatowania, ale chciałbym jeszcze przed tym móc z niego normalnie korzystać. Patrzyłem również na inne tematy, wiem, że powinienem coś zrobić z rejestrami (?) itp itd, ale nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać, by nie popsuć czegoś bardziej, więc zakładam nowy temat.
Mam nadzieje, że napiszę ktoś coś sensowanego, z góry dzięki.

Witaj.
Jak przeskanowałeś CCleanerem i oczyściłeś, wejdź też w menu Rejestr tego programu.
Kliknij
obraz

Potem
obraz

Następnie
obraz

Po zapisaniu i naprawieniu rejestru, zrób restart.

Zastanowimy się co dalej.

Wykryło mi 2 tysiące problemów, naprawiłem i zużycie z 2gb spadło do 1.7. To już coś, dzięki.
Nie wiem czy to istotne, ale obserwowałem przez chwile to okienko wydajności menadżeru zadań i użycie CPU, miota sie jak na huśtawce od 0 do 20-30% nawet momentami. Raz 0, 3, 7, 12, 15 i bum 25 itp. hmm, czy to normalne ?

Raczej niestabilne.

Teraz zrób oczyszczanie dysku.
Prawy klik na dysku z systemem -> właściwości i kliknij Oczyszczanie dysku

Oczyściłem z 7 gb, po długim restarcie w końcu komputer sie uruchomił. Zużycie ramu i procka bez zmian

Włącz menadżer zadań, posortuj procesy wg użycia procesora i wrzuć screena tutaj.

Wydzielono 12 postów tworząc nowy wątek: [Wydzielone] Wysokie użycie pamięci RAM / spowolniały komputer

Screen%20menadzer

Avast gryzie się z mcafee. Widać aktywny proces mcafee i procesy avasta, Na tym poziomie błędów, trzeba dokładnie odinstalować jedno i drugie.
http://mcafee-removal-tool.com/

Nawet nie ma dużych obciążeń - są do zaakceptowania, ale niestabilność świadczy o problemach.
W temacie brak właściwości errorów z podglądu zdarzeń.

Odinstalowałem i avasta i tego drugiego tak jak kolega wcześniej polecił. Ponownie zainstalowałem avasta ponieważ nic ciekawszego na szybko nie znalazłem. Pobrałem tego Crystaldiskinfo


Nie wiem czy chodziło o takiego skrina konkretnie?

Możesz zrobić w programie hdtune (może być portable) - pełny error scan?

Moim zdaniem dysk się pomału kończy parametr- 05
oraz 21689 tyś godzin pracy to sporo.Zgraj ważne dane z tego dysku i pomyśl o nowym

Masz hdtune, to co pokazuje w health? To samo?
Jeśli tak, to na początek uruchom cmd jako administrator i pisz sfc /scannow i enter.
Tak ze dwa razy jeszcze.
Potem sprawdzisz.

@daras28-82 Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to się nie wypowiadaj w ogóle.

@yasiekkk tak jak zasugerował @Bogdan_G odinstaluj, ale jeden z antywirusów, bo faktycznie mogą się gryźć stąd problemy. Który proces generuje wzmożoną aktywność procesora? Potrzebny byłby jeszcze zrzut ekranu z CrystalDisk Info. Tak dla pewności.

Wyrzuciłem stąd dyskusję nie na temat.

3 polubienia

W tym HD Tune dalej bez zmian. Zeskanowałem system pare razy tak jak napisałeś. Nie wiele mi mówiły rzeczy, które tam przeczytałem, ale dostrzegłem, że kilka plików nie zostało naprawionych. Wszelkie dane co do tego są w logach CBS. CBS.log (1,4 MB)