Wysokie użycie procesora spada po włączeniu menadżera zadań

Ostatnio wymieniałem w pc płytę procesor oraz grafikę po zmianie nagle procesor i5 13600 chodzi na 30-40%(nic nie jest włączone w tym czasie), problem zanika po włączeniu menadżera zadań.
Poczytałem trochę tu na forum i poczyściłem pc z wirusów programami które były opisane ale problem nie ustępuje
Wstawiam pliki i proszę o dobrą radę bo inaczej zostaje mi zrobić czystą instalację
FRST.txt (57,0 KB)
Addition.txt (98,8 KB)

Jeśli to nie wirusy to prawdopodobnie indeksowanie/skanowanie plików przez system - wykonywane jest w czasie bezczynności systemu po ok. 5 minutach. Dlatego dobrze jest aby w tle cały czas pracował mały programik:

Zużycie przez niego procesora praktycznie niemierzalne ale programy wykorzystujące bezczynność już się nie uruchamiają.

P.S. Uruchom to dla kontroli - jeśli po 5 minutach nic się nie będzie działo to masz pewność, że to system a nie wirusy.

zostawiłem pc z pobieraniem gry na steam na cały dzień, po powrocie zobaczyłem proces eksplorator Windows(wcześniej go nie było widać) który zabierał sobie 30% procka a po zamknięciu go problem na razie ustał,
Program pobiorę i przetestuje gdyby sytuacja się powtórzyła ale chyba i tak dla świętego spokoju przeinstaluje sobie system ze starego dysku (ssd 7 lat) na nowszy

Podglad zdarzeń sygnalizuje błędy z Bitdefender a takze z aplikacją SIV gigabyte.
A poza tym plik naprawczy.
Poczekaj na @iJuliusz lub @ThetaETX
No chyba ze ci sie śpieszy to wtedy czysty instal.

1 polubienie

właśnie dla świętego spokoju zrobię czysty instal nie robiłem tego od 7 lat to się przyda raczej to powinno załatwić też mój problem

ok temat do zamknięcia zrobiłem porządek przeinstalowując system

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.