Wysokie użycie procesora

Cześć!
Mam na laptopie bardzo wysokie zużycie procesora - rzucicie okiem na logi?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę!

http://www.wklejto.pl/755802
http://www.wklejto.pl/755803
http://www.wklejto.pl/755804

Nic z tego co wkleiłeś nie pokazuje zużycia.
Dodam że zużycie jest nieodwracalne.
Jesteś pewien że o to właśnie ci chodziło?

Czy WYKORZYSTANIE ( pzdr @daras28-82 :wink: ) procesora poszło w górę w ostatnim czasie? Wcześniej było OK czy po prostu nie zwróciłeś na to uwagi?

Napisz jaki masz sprzęt.
Ale i tak nie zaszkodzi odinstalować:

  • ASUS Device Activation - śmieć
  • ASUS GiftBox Service - śmieć
  • ASUS Hello - śmieć
  • ASUS Live Update - możesz spróbować sprawdzić czy są aktualizacje sterowników dla sprzętu. Ale ogólnie śmieć :wink:
  • ASUS ZenAnywhere - śmieć
  • Avast Free Antivirus - wywal w cholerę, okropny śmieć
  • Bloody6 - wystarczy RAZ ustawić wszystko co się chce. Potem można odinstalować. Mysz będzie pamiętała ustawienia.
  • Communications Utility - zapewne odpowiada za kolorową ikonkę w pasku, nie wpływa na połączenie z siecią
  • Intel® Trusted Connect Service Client x86 - jeden z dodatkowych sterowników odpowiadających za działanie jakiejś fukncjonalności. Jeśli nie wiesz co to jest to znaczy, że tego nie potrzebujesz
  • Intel® Trusted Connect Services Client - j/w
  • Intel® Trusted Execution Engine
  • Panasonic Communications Utility
  • Panasonic Windows Firewall Setting Tool

Cześć,
Dzięki za odpowiedź - od dzisiaj już zawsze “wykorzystanie:slight_smile:
W tym momencie przy ruszaniu myszką na włączonej przeglądarce łapie 100%, laptop ma 2 miesiące - ale to mojego ojca, także nie jestem pewien co się z tym biednym lapem przez ten czas działo…

Poprosił mnie o pomoc przy nim, jak przy przeglądaniu sieci wywalało mu błędy z ładowaniem stron - typu “Kurza twarz”, poszedłem krokiem pamięci/procesora - laptop służy tylko do poczty i przeglądania sieci, nic nie było na nim dodatkowo od pierwszych dni funkcjonowania instalowane.

Asus VivoBook
Intel Celeron N4000 (2 rdzenie, od 1.10 GHz do 2.60 GHz, 4 MB cache)
4 GB RAM
Intel UHD Graphics 600
Microsoft Windows 10
240 GB SSD

Celeron…
4GB RAM…
Windows 10…
Tak się kończy kupowanie tanich laptopików, aby jak najtańszych. No ale OK. Ludzie jakoś na tym pracują. JAKOŚ.

  • Przegoń go MalwareBytes’em, ADW-Cleanerem.
  • Powywalaj wszelkie aplikacje UWP (użyj CCleaner Portable*). Jeśli wywalisz również Microsoft Store to raz usunięte programiki nie zainstalują się ponownie. Mówię tutaj o Candy Crash Saga i innych śmieciach.
  • Wyłącz synchronizacje.

Najbardziej pomoże wywalenie UWP, ale na tym procku i przy tylko 4GB RAM pozbycie się czegokolwiek co działa w tle będzie zauważalne. Kiedyś w przyszłości można również rozważyć dorzucenie RAMu.

Przy tym cielaku pomógł trochę SSD, oczywiście CPU ciągle był wąskim gardłem.
Czysta instalacja systemu na SSD, bez zbędnych procesów i aplikacji i jakoś podstawy ogarnie ale ciągle CPU będzie wysoko obciążany.

Witaj.
Niewielka kosmetyka

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\boss1\Downloads
    fixlist.txt (1,3 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.09b (Cloud DB Test) © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

Co nie pokazuje?

Jak otworze menadżer zadań. To jest pokazane ze procesor jest wykorzystywany w 100%, ale nie pokazuje który proces tyle wykorzystuje.

To otwórz systemowy Monitor Zasobów, zakładka Przegląd a potem Procesor. Tam jest wszystko wyszczególnione.

Jak zaczniesz przeglądać Net lub otwierać aplikacje, to każdy :wink:
A tak na poważnie, to musisz nauczyć się stosować samoograniczenie, czyli zasada 3 aplikacji, 3 stron w przeglądarce max :wink: Przy lekkim obciążeniu będzie jeszcze znośnie, ale później zacznie się tragedia :wink: