Wysokie wykorzystanie pamięci ram podczas gry

Witam!

Posiadam 1024mb pamięci ram. W czasi spoczynku zużycie pamięci wynosi ok.300-350 mb (39 procesów w tle), a podczas gry w grę wymagającą 512mb wykorzystanie pamięci sięga 97%, czy to aby nie za dużo? Powinno tak być? Dodam, że gra chodzi prawidłowo i większość podobnych gier (a nawet bardziej wymagających) także chodzi bez zarzutu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Za dużo tego ramu to nie masz, więc nie powinieneś się dziwić że gra zżera go prawie w całości. A to że gra wymaga 512mb ramu nie oznacza że weźmie tylko tyle, to jest wartość minimalna lub zalecana, zależy skąd masz te informacje

I przy zalecanych, i przy minimalnych pisało “512mb lub więcej”. Przykładowo gra Oblivion ma zalecane 1024mb a mogę w nią grać na maksymalnych ustawieniach i chodzi bez zacięcia. Więc czy w moim przypadku jest się czym przejmować?

Zwróć uwagę, że nie podali tam maksymalnego użycia pamięci - jeśli w komputerze jest jej więcej dostępne to program jeśli może lub ma taką potrzebę zajmuje jej dla siebie więcej. Nie masz czym się przejmować.

Ok. Dzięki za pomoc :smiley: Temat raczej do zamknięcia.