Wysokie zużycie CPU kiedy menedżer zadań jest wyłączony

Witam, mam problem, kiedy mam zamknięty menedżer urządzeń zużycie CPU rośnie czasem nawet do 100%, wtedy nawet gdy gram fpsy mi spadają, ale kiedy jest otwarty CPU jest na poziomie normalnym np 5% czy 6% czy przy graniu na poziomie 40, 50%. Skanowałem komputer Malwarebyte Anti Malware ale nic nie dało. Prosiłbym o pomoc.

Załączam jeszcze logi ze skanu FRST:
Addition_01-11-2020 10.24.38.txt (59,3 KB) FRST_01-11-2020 10.24.38.txt (97,2 KB)

Niech @iJuliusz zerknie, jak będzie miał chwilkę.

To norma, menadżer nie korzysta z tak duzej mocy oblcizeniwoej jak np. Google chrome.

To nie wina menadżera, a oszczędności na RAM.
Kupiłeś 8GB w Single, z czego jeszcze 2 GB zabrała integra, w efekcie masz swap na dysk, oby nie HDD.
Gra na 6 GM RAM, to tak z 5-6 lat temu była dobra, niezależnie od wybranej karty irp.

Cytat Procent pamięci w użyciu: 74%
Całkowita pamięć fizyczna: 6061.11 MB
Dostępna pamięć fizyczna: 1527.75 MB
Całkowita pamięć wirtualna: 12205.11 MB
Dostępna pamięć wirtualna: 4499.02 MB

Jest jeszcze kwestia temperatury cpu&karty w czasie gry…przy wysokiej to może być wina, nie tylko “mityczne wirusy”. :wink:

µTorrent
DAEMON Tools Lite
HP Connection Optimizer
HP Documentation
Blitz 1.13.21

Pierwsze dwa programy zawierały w przeszłości komponenty adware lub spyware, najlepiej się tego pozbyć i zainstalować jakieś zamienniki.
Dwa następne to zwykłe bloatware, zajmuje tylko miejsce na dysku.
Programu blitz nie znam, jak wiesz co to jest to zostaw, jak nie to wywal.

McAfee VirusScan

Proponuje wywalić i skorzystać z systemowego defendera.

Witam, mam problem, kiedy mam zamknięty menedżer urządzeń zużycie CPU rośnie czasem nawet do 100%, wtedy nawet gdy gram fpsy mi spadają, ale kiedy jest otwarty CPU jest na poziomie normalnym np 5% czy 6% czy przy graniu na poziomie 40, 50%

Za pomocą programu process explorer znajdź proces który powoduje nadmierne zużycie procesora.

McAfee usunąłem już dawno więc to może jakaś pozostałość, usunąłem te programy co napisałeś.
Kiedy włączam menedżer zadań przez chwile jest zawiecha i przy procesie “Przerwania systemowe” jest zużycie 100%. Po chwili jakby wszystko jest okej, zużycie 5, 6%. Załącze ss jak to wygląda


@anon7248146
ale gdy gram z włączonym menedżerem zadań mam o wiele więcej fps np. w cs go, kiedy jest wyłączony automatycznie fpsy spadają więc coś jest jednak nie tak

Kolego, może nie na temat ale “zużycie” to w tym przypadku chybiony termin.
Zużyte trafia na śmietnik.
Procesor to nie opona.

O co chodzi z tym

menedżer zadań* pomyliło mi się, sorry :slight_smile:

Też źle. Jednak nie przejmuj się. Forumowy polonista, który opanował jeden czasownik i jeden rzeczownik do perfekcji zaraz tutaj przylezie i cię poprawi. :laughing:

Czytam “menedżer urządzeń” to pod takim kątem rozpatruję sens, tu sens się nie zgadza.
Czytam “zużycie” to pojmuję to jako zużycie, też się nie zgadza bo zużycie nie dotyczy zasobów komputera.

Kliknij ctrl+alt+esc, co tam widzisz?

Pomogłbyś może a nie wytykał tylko błędy.

OK, skąd wiesz że rośnie ci zużycie CPU?
Jak to sprawdzasz?

Ten człowiek jest pomocny na forum jak kuweta psu.

Dobra, nie ważne, zużycia nie jesteś w stanie sprawdzić bo procesor się nie zużywa.
Masz aktywne szybkie uruchamianie systemu?
Zakładam że nie, aktywuj je i obserwuj rezultaty.

Jaka specyfikacja komputera i w jakiej grze masz spowolnienia, na jakiej podstawie oceniasz obciążenie CPU, wiatraki rozkręcają się na maksa?