Wysokie zużycie % CPU

Witam mam problem z procesorem Intel i5-4690k od pewnego czasu podczas grania w różne gry zużycie prawdopodobnie rdzeni procesora skacze nawet do 97% przez co odczuwam spadki fpsów (statystyki z programu MSI Afterburner) wcześniej było wszystko okay, zrobiłem dzisiaj nawet format bo myślałem że to wina jakiś wirusów dlatego mam takie spadki fpsów. Procesor nie został przeze mnie podkręcany, prosił bym o jakieś porady co może być powodem tak wysokiego zużycia.

Pozdrawiam.

co to za gry? jakie aplikacje pracują ci w tle?

Napisałeś tyle informacji co nic, może po prostu te gry potrzebują tyle procesora.

A jak WINDOWS UPDATE ma się u Ciebie ? System ?

Gry to min. Cs go, gta V gdy podczas grania w gta mialem zawsze stale 60fpsow a po wyłączeniu synchronizacji pionowej +120 a teraz mam spadki nawet do 40fpsow a max wyciagam 80, tak samo wydajnosc fpsow spadła w counter strikeu. Windows 10 zaktualizowany i wszystkie sterowniki do grafiki również.

witam,

masz wszystkie sterowniki? przy odpalaniu pc też zużywa ci procka? jakiego masz antywirusa i jaki system?

Pobierałem tylko sterowniki dla grafiki, do nawet do  97% procesor skacze tylko podczas grania w gry(97% nie utrzymuje się cały czas), nie posiadam żadnego antywirusa , Win10 64bit. Zastanawia mnie tylko dalczego tak się stało wcześniej tak jak wspominałem nie miałem żadnych problemów ze spadkami fpsów poniżej 60 w GTA5 a teraz w niektórych miejsach fpsy spadają aż do 40 przez kilka sekund.

 

@edit 

http://imgur.com/b1m29dT

załączam ss z programu Afterburner po graniu w cs:go gdzie widać zużycie bodajże są to rdzenie cpu.

 

 

 

Zobacz w menadżerze co tyle zużywa.

Cs:go podczas grania zabiera ~20% (screenshot został zrobiony po zminimalizowaniu gry) a procesy jak widać na wykresach skaczą do 90%.

http://imgur.com/BVT0JyA

w takim razie zaktualizuj wszystkie sterowniki

upewnij sie czy na pewno podłączyłeś monikor pod kartę dedykowaną a nie zintegrowaną

w jakim katalogu znajduję się ten niebieski proces (chce się upewnić ;-)) jak wszystko ok to wyłącz cortane (jak korzystasz) zużywa dużo ramu 

a zmieniałeś w msconfig uruchamianie na wszystkie rdzenie (bo to nie powinno być włączone)

a może w biosie coś zmieniłeś (jak tak to przywruć bios do ustawień fabrycznych)

albo to wirus

(więcej pomysłów nie mam)

  1. Aktualizacja systemu

  2. Zainstaluj program antywirusowy (najlepiej jakiś płatny, darmowy soft tu raczej nie pomoże, są wersje 30 dniowe) 

  3. Aktualizacja sterowników (nie tylko od grafiki)

I daj znać czy problem rozwiązany. 

jeśli nie jest włączona synchronizacja pionowa to grafika zawsze będzie chodzić na 100%

po co?

 

U mnie tak było jak Windows Update się załączył, wtedy svchost zużywał 50% procesora i brał z 1GB RAM.

Witam.

Sterowniki do Windowsa oraz do karty graficznej są wszystkie zaktualizowane.

Jakikolwiek wirus możemy wykluczyć, ponieważ reinstalowałem system w poniedziałek.

W msconfig oraz w BIOSIE nic nie zmieniałem więc raczej powinno być ok.

Pokazuje mi również że mam aż 72 procesy uruchomione więc to raczej całkiem dużo.

Wczoraj zainstalowałem również aktualizacje Win10 i poprawiło to wydajność w grach fpsy w csgo wróciły +300 czyli tak jak wcześniej , ale niestety nadal został problem z wysokim użyciem procesora :confused:

@Ehh nagle zużycie karty graficznej podczas gry utrzymuje się +90%

http://imgur.com/U1ic1f6

zaktualizuj bios karty graficznej może to tego wina

na pewno podłączyłeś gpu gdzie trzeba kablem (taie sytuacje się zdarzały)

a jak nowszy bios gpu nie pomoże to zainstaluj starszy sterownik gpu

Możesz mi jakoś bardziej przybliżyć na czym polega aktualizacja biosu karty?

Grafika jest dobrze podpieta bo nic nie zmienialem od kiedy mam ten komputer.

nie znam się na tym za bardzo więc obdarzę cię linkiem https://www.youtube.com/watch?v=2IMB6uf2jH4 

Ale aktualizacja biosu grafiki raczej nie pomoże procesorowi zeby używał mniej procent?

Tak jak pisałem aktualizacja sterowników głównie do płyty głównej. Pewnie jedziesz na windosowych…  

A w jaką grę grasz? To się dzieje tylko na jednej grze? 

Gry to min. Saints Row 4 , GTA5 , CS GO , rocket league.

Niestety procesor szaleje przy wszystkich grach.

Jeżeli chodzi o sterowniki do płyty głównej to jakie najlepiej zainstalować bo na stronie producenta jest wiele typów tych właśnie sterowników.

MOBO to MSI Z97-G43 

@ ok , znalazłem sterowniki do płyty głownej na CD więc je zainstalowałem, pytanie jeszcze czy Inel ME Drivers oraz Smart Connect Technology równiez zainstalować?