Wysokie zużycie pamięci i CPU przez przeglądarkę

Witam,

Mam problem gdyż przeglądarka przy odpalonym youtube zużywa naprawdę kosmiczne ilości pamięci RAM jak i CPU.

Poniżej odpalona gra, która powinna więcej “zżerać” a jednak jest to 4krotnie mniej w porównaniu do przeglądarki.

Mam jakieś wirusy czy jak?

Temperatury są w normie, nie przekraczają 50-60*C przy odpalonej przeglądarce i grze.

Co najgorsze(?) gram w grę na najniższych detalach żeby nie potęgować tego procesu.

Specyfikacja komputera:

MSI 870A-G54

AMD Phenom II X4 955

4 GB RAM

Nvidia GeForce GTX 560 Ti.

Samsung HD502 HI

 

Martwi mnie to zużycie RAMu 65% ?

 

jj8lltwfhuh5.png

 

j13d713jsxqo.png

n8gviszc947v.png

Wirusy - dział Bezpieczeństwo.

 

Tu wrzucisz scan całego smart dysku z najnowszej Aida 64, zakładka magazyn i smart.

[http://wklej.to/DV74r

Nie wiem czy  o to chodziło?   w zakładce Magazyn->Smart wcisnąłem RAPORT.](http://wklej.to/DV74r)

w twoim procesorze jest brak sprzętowego wsparcia kodeków VP9 i przeglądarka dekoduje ci to programowo dlatego występuje duże zużycie procesora, co do zużycia pamięci ram to normalne przy współczesnych przeglądarkach, żeby zmniejszyć zużycie cpu polecam dograć wtyczkę do youtube (przykładowo Magic Actions for Youtube której sam używam) w której można przestawić kodeki na MP4/AAC i na filmach w youtube ze wsparciem tego kodeku będzie ci go używał, tylko jakość wideo trochę spadnie i będzie widać bardziej artefakty kompresji. Dla mnie nie ma to sensu póki ci się obraz nie rozjeżdża z dźwiękiem i nie gubi klatek, przykładowo na moim fx 6300 podkręconym do 4.4Ghz filmy 2160p/30fps potrafią zgubić kilka klatek na kodeku webm/vp9 ale na MP4/AAC już nie, a na 2160p/60 (dostępne przy kodeku VP9 obraz tnie i zużycie procesora cały czas 100% - przy 1440p/60 około 80%) jakich kodeków ci aktualnie używa youtubowy player sprawdzisz klikając prawym przyciskiem myszki i wybierając opcję “statystyki dla nerdów” - jest to zależne od filmu jeżeli jest starszy to będzie raczej to MP4/AAC jako domyślny ale w nowszych będących dostępnymi w obu wersjach powinienieś zauważyć spadek zużycia proca. Pozdrawiam :slight_smile:

Temperatury OK.

 

Dysk już pod znakiem zapytania, a ma już kosmiczną ilość godzin ponad 27 tysięcy? jak na dzisiejsze czasy.

Pozycje OA,OB,BB i C5

 

Trzeba zrobić sprawdzenie błędów chkdsk całego dysku i zobaczyć, czy zniknie pozycja C5.

 

Jak nie zniknie, program MHDD i trzeba wykonać remap - funkcja F4.

 

Jak dalej problem, trzeba w MHDD zrobić zerowanie dysku komendą erase  + remap i wrzucić zdjęcia z remap i smart dysku, funkcja F8.

 

Zerowanie usunie wszystkie dane. Opis programu MHDD w sieci.

 

Może dysk też być przyczyną tego?

 

Lub sprawdzić problem na innym sprawnym dysku.

Zauważyłem ze gdy nie mam odpalonego YouTube, wszystko jest ok.

Gra płynnie chodzi(gram w okienku), odpalony Firefox i jakieś tam strony typu Facebook itp.

Nic nie tnie jest wszystko ok.

A wiec chyba jednak te kodeki.

Co do dysku robiłem defragmentacje jakiś miesiąc temu.

Nie wiem skąd się wzięło 27 tysięcy godzin, dysk ma chyba 5-6 lat, a to by oznaczało ze był włączony przez 3 lata non stop.