Wysokie zużycie pamięci przez proces Windows Serve 2008

Witam czy proces programu G Data powinien zajmować aż tyle pamięci na serwerze? Obecnie zajmuje w okolicach 5gb. 

Konkretnie jest to AVKWCTLx64.exe 

 

Windows Server 2008 R2 

do czego służy antywirus na serwerze??? oczywiście po za marnowaniem zasobów…

Tak tylko problem jest tego rodzaju że nie da się odinstalować G Daty nawet jakbym chciał bo nie da się wyłączyć procesu. W jaki sposób mogę wyłączyć proces?

może zabrzmi to banalnie ale próbowałeś tego http://qsmirror.gdatasecurity.de/qs/WEB/TOOL/AVCleaner_int.exe 

być może zdziała w trybie awaryjnym

Przed tym chciałbym zrobić kopię systemu jakby coś się stało ale nie mam zainstalowanej funkcji Narzędzie Kopia zapasowa systemu Windows Server czy ktoś wie czy po instalacji wymagany jest restart? Bo serwer obsługuje duży sklep a restarty nie są wskazane.

jeśli będzie instalował usługę kopii woluminów w tle to będzie chciał się restartować. czy ten sklep działa 24h? a co z aktualizacjami? na wdrożenie jakiejkolwiek kopii zapasowej musi znaleźć się czas! na dzień dzisiejszy i tak zmigrowałbym całą maszynę do Hyper-V 2012R2 - “snapszoty”, replikacje, backup’y - wszystko prościej i łatwiej.

Czyli to trzeba przejść na windows 2012 żeby mieć funkcję hyper-v?

nie. instalujesz tylko hyper-v 2021r2 (darmowy) i migrujesz istniejący 2008r2 do wirtualnej maszyny. hyper-v w wersjach wcześniejszych niż 2012 to lekko mówiąc nieporozumienie

Rozumiem hyper-v to wirtualizacja maszyny ale jakie będę miał tego zalety? Czyli po migracji na serwerze 2008 mogę wszystko wyłączyć jedynie hyper-v by działał w tle?