Wysokie zużycie pamięci ram przez Operę

Mam poważny problem z działaniem Opery, po pewnym czasie pracy zużywa ona nawet i ponad 200 MB pamięci. Każde wejście na nową stronę, przeglądanie jej to natychmiastowy wzrost zużycia pamięci. Co może być przyczyną i jak sobie z tym problemem poradzić? Proszę o pomoc, posiadam najnowszą wersję Opery.

Witam!

Najnowszą to znaczy? 9.64 czy 10.00 Alpha?

9.64

Zobacz ustawienia - zawansowane-historia może tu pozmieniaj ilosc podręcznej pamieci ram daj np automatycznie.

Już jest automatycznie.

Ale ile masz otawrtch kart ? czy przy jedenj tak zżera.Bo ja mam np 17 otwartych i tez bierze ze 150 mb.Jak masz otwarte strony np yutube,duzo flashu bierze więcej pamieci tak mi się wydaje przynajmiej.

7 otwartych kart = 140 MB bez rzeczy typu youtube.

To chyba jest ok teaz mam otwarte 3 karty onet,to forun i jedna strone i bierze 80 mb.

No sęk w tym, że na daną chwilę jest te 140 MB, cały czas rośnie i często mam całkowite zużycie ponad 600 MB pamięci ram aż Opera zaczyna mi przycinać.

  1. najpierw to edytuj plik operadef6.ini w katalogu C:\Program Files\Opera

Otwórz plik w notatniku i edytuj linijkę Plugin Path Skasuj ściezki inne niż =C:\Program Files\Opera\Program\Plugins;. Skasuj ścieżkę np do Firefoxa

  1. Skonfiguruj Operę wg tej strony

http://b39.cal.pl/opera.html#SpeedDialTweaks

Nic nie pomaga, chwytałem się na tej stronce wszystkiego.

Mój problem wygląda mniej więcej tak:

-zużycie pamięci przez operę

operap.jpg

-zużycie całkowite podczas gdy opera jest włączona i zaraz po wyłączeniu

popanq.jpg

Miałem podobny problem. W moim przypadku pomogło ograniczenie pamięci podręcznej RAM do 60MB.

ramdes.th.png

ja miałem też taki problem i pomógł skan Avastem podczas uruchamiania Windows. Okazało sie, że był rootkit i robak. Usunęło i nie było już problemów

podr.th.png

to nie jest 200 ram tylko 2 razy mniej, ja mam jakieś 1200 a tak naprawdę mam 512, mój kolega ma mniej więcej 4000 a ma 2gb, i u mnie obecnie mozilla pobiera 180 000 K czyli jakieś 90 MB ramów

A i jak długo masz Operę, ile razy ją aktualizowałeś. Ile zajmuje Ci folder C/documents & settings >nazwa użytkownika > dane aplikacji > Opera.

Po ponad roku używania Opery miałem prawie 1GB :o

Zrobiłem z tym porządek.

http://img378.imageshack.us/img378/2291/20539053.png

mam otwarte trzy karty. (dla porządku, tak jest nie zawsze i to O10alfa)

Le_mar

jak żes nie czyścił Cache to tak miałeś :stuck_out_tongue: A poza tym u jedne go będzie 1 GB u innego 200 MB. Co to ma do rzeczy?

Trochę ponad rok, zawsze aktualizuje kiedy nowa wersja jest dostępna,1,5 MB.

master_zonk6

a może miało być…

ustawienia lokalne > dane aplikacji #-o i tam był ten 1GB

no rok nie czyścic cache ? [-X