Wysokie zużycie procesora

Witam wszystkich. Mam problem z wydajnością procesora. Wczoraj zainstalowałem Windows 8 pro po formacie jednej partycji (na której był postawiony wcześniejszy system) i przy odpalaniu IE 10 , zużycie sięgało 100%. Zmieniłem przeglądarkę i niby jest lepiej jednak przy zwykłym siedzeniu nawet na pulpicie czasami zużycie skacze od 80 do 100. Głównym winowajcą , przynajmniej według task managera jest Service Host:Local service na zmianę z…Windows installer (?).

Dane techniczne : Intel® Pentium ® D CPU 2.66 GHz (Duo)

ATI Radeon HD 2600 XT 256 mb

2GB ram

http://pics.tinypic.pl/i/00206/k47h3ptme1by.jpg <-- screen z task managera podczas zjadania procesora przez Service host

Jak powinienem temu zaradzić? Dzięki za każdą pomoc i rady,pozdrowionka!

aktualizację się instalują

albo je wyłącz albo czekaj aż się zainstalują

Być może coś w tym jest jednak przy nie korzystaniu z przeglądarki , normalne zużycie waha się od 5 - 15% , co przy tym komputerze jest raczej normalne. Dopiero po odpaleniu chrome’a , Service Host:Local service wariuje na spółę z resztą z chrome’em. Co ciekawe,nie odbija się to na wydajności przeglądarki. Jednak przy oglądaniu na przykład transmisji online, zużycie przez cały czas wynosi 100% i niestety komfort oglądania spada. Wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe ale na nic się to nie przełożyło. Dla przykładu , przy odpaleniu filmiku z youtube’a , ogólne zużycie nie spada poniżej 99% (nigdy) a rozkłada się to między przeglądarkę a host. Może spróbować zmienić przeglądarkę ? Lub…jakieś inne sugestie? W każdym razie wielkie dzięki za pomoc x)

wyłączyć aktualizację systemu

Zrobione. Problem nadal występuje, przy odpaleniu jakiegokolwiek filmiku lub muzyki na stronie internetowej od razu zaczyna mulić. Właśnie poszperałem trochę w ustawieniach i zauważyłem,że w ‘Boot advanced options’ mam liczbę procesorów ustawioną na ‘1’ mimo iż posiadam dual core. Ale nie wiem czy to zmieniać.

Chłopie, masz po prostu za słaby sprzęt, niech to do Ciebie dotrze. To nie wina systemu :slight_smile: