Wysokie zużycie RAM + laptop nie "wstaje" po zostawieniu na noc na hibernację

Witajcie, laptop dziwnie się zachowuje :

  1. Przeważnie zostawiony na noc w stanie hibernacji rano jest gorący i nie może się wybudzić.
  2. Co tutaj zżera RAM ? System ? Gdyby to wszystko policzyć to sporo RAM brakuje.


Xzi32VFs84




FRST.txt (114,8 KB)
Shortcut.txt (103,7 KB)
Addition.txt (63,5 KB)

Analizuję raporty i przygotuję ewentualny plik naprawczy.
Czy Malwarebytes coś wykryło?
Sterowniki aktualne?

Stery raczej tak, malwarebytes znalazł coś na innym koncie z którego nie korzystam jako downloader [asystent pobierania] HWMonitor, więc raczej nie groźne.
Najgorsze to zużycie RAM, W11 tyle żera po reboocie ?
Plus problem jest po tej hibernacji na noc, rano jak wstaję to laptok jest gorący i nie może się wybudzić - nie powinien się tak chyba zachowywać ?


1 polubienie

Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST uruchamiając z konta KONDKJE
fixlist.txt (10,0 KB)

„Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie , nie należy go stosować na innym komputerze”

Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

Po restarcie wklej plik wynikowy.

Przeskanuj ADW Cleaner, wstaw plik wynikowy.
Czy jest jakiś powód instalowania IOBit Malware i McAfee LiveSafe
Programy mają sporą ilość usług i sterowników, wspólnie się obciążają.
Mógłbyś je odinstalować, razem z Malwarebytes? (Aplikacją Revo Unistaller Portable?)

Po takich zabiegach napisz czy jest poprawa.
Pozdrawiam

Nie mylisz pojęć?
Laptop zahibernowany to stan po zapisaniu jego stanu na dysk i wyłączeniu więc jakim cudem może być gorący?

to konto admina, nie jest użytkowane w ogóle [operujęna innym], ale rozumiem, że muszę to na nim zrobić ?

McAfee jest razem z systemem wbudowany
IOBIT w sumie ściągnąłem niedawno

1 polubienie

Właśnie to jest ciekawe, po hibernacji [załóżmy 23:00] jest zimny, ale wstaję rano o 8:00 i jest gorący + nie może się wybudzić.

Teraz też miałem problem, zahibernowałem go i nie mógł wstać przez 10 minut [miałem zanotowane w notatniku ważne kwestie, never more notepad, notepad++ is my new friend…]

dzięki za pomoc, trochę lepiej :slight_smile:

1 polubienie

Problem wybudzania po hibernacji występuje na zasilaniu z baterii czy na sieciowym (z kontaktu)?
Sprawdź też konfigurację profili opcji zasilania.

Cały czas podpięty do zasilania jest laptok.
Mam ustawione „Najwyższa wydajność”
W W11 jest jeszcze „Najwyższa wydajność zasilania” - skoro mam podpięte cały czas pod zasilacz, może to ?

Nie,

Spróbuj wybrać (zaznaczone na zrzucie na czerwono) U mnie jest włączone. Ustaw na wyłącz.
Daj znać czy pomogło.
Co do zużycia RAM jest wszystko ok.

Zmienione, teraz sam się nie będzie 'wybudzał" ? W sumie nie wiem co się działo w nocy, mógł się wybudzać, ciężko powiedzieć - to podejrzewasz?
Dzięki raz jeszcze

1 polubienie

Coś mogło go wybudzać, ciężko powiedzieć, może to być kwestia ustawień itp.

Wstaw pliki wynikowe fixlog.txt i ADW Cleaner z poprzedniej naprawy i ponownie przeskanuj FRST w celu kontroli i usunięcia pozostałości i udostępnij raporty.

Fixlog.txt (263,1 KB)

ADWCleaner - masz na myśli ten od malwarebytes ? czy ten z polską domeną adwcleaner.pl ? Jeśli ten pierwszy to nic nie wykrył.

1 polubienie

Oba to to samo, tyle że ta druga strona to jest zrobiona przez fana (niby pełna reklam i kij wie jak autor ją zabezpiecza przed włamaniem).

Jeszcze wstaw nowe raporty FRST do kontroli i usunięcia pozostałości.
Czy z komputerem jest już ok?

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.