Wysokość diva a przewijanie w oknie przeglądarki


(Agatex345) #1

Hej,

Podpowiedzcie, czy da się tak zrobić, żeby div w którym wyświetla się tekst miał określoną wysokość (przykładowo 400px), ale przewijało się go normalnie w oknie przeglądarki, a nie tworzącym się na stronie suwakiem? Dodatkowy suwak będzie psuł grafikę, z kolei tekst musi się mieścić w konkretnym divie, bo tego również wymaga grafika.

Jak to ugryźć?


(pain3hp) #2

(Agatex345) #3

A co z overflow? bo przy znanych mi wartościach (auto, visible, hidden, scroll) nie uzyskałam oczekiwanego efektu. Pominięcie overflow również nic nie daje :frowning:


(Pablo_Wawa) #4

Ja Ciebie nie rozumiem. To co ma się dziać z tekstem w DIV'ie, jeśli się on w nim nie będzie mieścił? Chcesz go przewijać suwakiem strony w przeglądarce? A co z tym DIV'em? On ma się nie przesuwać? Ale żeby na stronie w przeglądarce był suwak, to strona musi być odpowiednio duża. I co, jej zawartość ma być nieruchoma - wraz z DIV'em, tylko treść w DIV'ie ma się przewijać? Coś przekombinowałeś... :stuck_out_tongue:


(Agatex345) #5

Pablo_Wawa: chyba jednak przekombinowałam :smiley:

Robię stronę do rozdzielczości 1024x768px. Chciałabym, żeby w wyższych rozdzielczościach też to w miarę wyglądało, poza tym pod divem z tekstem ma być jeszcze odnośnik graficzny, stąd ograniczenie wysokości diva. Tak, chciałam, żeby div (kontener z tłem graficznym) się nie przesuwał, a tekst wyświetlany w nim był przewijany suwakiem okna przeglądarki :stuck_out_tongue:

Tylko już nie byłam pewna, czy nie pamiętam, jak to zrobić, czy po prostu tak się nie da. Ehh.

To chyba pozostaje mi zrobienie grafiki do suwaka #-o


(Damgora) #6

może w drugą stronę:

position: fixed zablokuje pozycję elementu w oknie przeglądarki

background-attachment: fixed to samo, ale tylko tło