Wyśrodkowanie menu i nagłówka

Witam!

Już trzeci raz proszę o pomoc ze stroną do pracy domowej: http://www.speedyshare.com/files/263413 … na_WWW.zip (trzeba ją odpalić lokalnie)

W jaki sposób mogę (za pomocą CSS’ów) wyśrodkować obrazek nagłówka oraz menu (menu wyśrodkowywałem korzystając z ‘position’ i przesuwania elementu od lewej krawędzi. Jest to jednak raczej niepraktyczne i niedokładne).

Próbowałem zrobić tego samego co przy #CONTENT (position: relative; margin-left/right: auto), ale niestety to nie zadziałało.

Pozdrawiam!

Możesz nadać divowi w którym jest logo overflow: hidden , wtedy obetnie ci kawałek loga.

Możesz też w htmlu podać rozmiary loga czyli w twoim przypadku:

ubuntu

Najlepiej będzie jak odpalisz Gimpa, czy nawet Painta i tam dostosujesz logo do rozmiarów strony.

Co do menu…zbuduj stronę używając float: left/right. Dużo szybciej i prościej będziesz mógł ustawić menu i inne elemty strony.

Ja właśnie nie chcę obcinać logo. Chodzi o ty, aby wystawało po obu stronach menu na taką samą długość (50px z każdej strony)

ubuntu

i w CSS

img#logo {margin-left: -50px;}

Obrazek już wyśrodkowałem, a co z menu? Nie znam jego długości, więc nie mogę zrobić margin: -x