Wystąpił błąd podczas ładowania systemu

:frowning: Przy włączeniu komputera wyskoczył błąd z taką treścią:

"Wystąpił błąd podczas ładowania C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\2.bin\MWSBAR.DLL

Nie można odnaleźć określonego modułu."

Sprawdzałam czy w ogóle istnieje, albo czy nie jest częściowo usunięte.

Mam Windows XP Professional, podaje bo może nazwa mojego systemu będzie przydatna.Proszę o pomoc.Z góry dziękuje.

Wklej komplet logów - HijackThis i SilentRunners:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Jak system się nie uruchamia to nie poda.

marcinch7 System się uruchamia, a przynajmniej powinien. My Web Search jest upierdliwym programem dopisującym się przy uruchamianiu procesu rundll32. Robi to tworząc w rejestrze odpowiedni wpis:

Dlatego jeśli katalog C:\Program Files\MyWebSearch usunie się ręcznie, to może pojawiać się komunikat, o którym wspomniała kaśka. Oczywiście można sobie z tym w dość łatwy sposób poradzić usuwając z klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run wartość My Web Search Bar ale to nie wszystko ponieważ są jeszcze inne wartości i klucze tworzące przez tego szkodnika. Oto wycinek z loga z Silenta:

Ale żeby podać sposób usunięcia tego wszystkiego muszę zobaczyć komplet logów, ponieważ nie koniecznie akurat tam samo ten szkodnik mógł pozostawić ‘ślady’…

Wklejam logi:

Złączono Posta : 07.03.2007 (Sro) 18:50

Wklejam logi:

Złączono Posta : 07.03.2007 (Sro) 18:53

Sory ale nie wiem jak sie to stalo ze dwa razy wkleilam logi :oops:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG

Przejdź do trybu awaryjnego i uruchom utworzone pliki.

Usuń wpisy HJT jeśli będą.

Po wykonaniu wklej nowe logi.

A tak na marginesie, to można bez problemu w Dodaj/Usuń odinstalować dziadostwo unikając skomplikowanych dla niektórych userów kroków (to info na przyszłość) :slight_smile:

Sorry ale nie wiem jak to zrobić.Skopiowałam tak jak kazałeś i uruchomiłam kompa w trybie awaryjnym i je otwarłam.Aha co mam zrobić z tym ostatnim cytatem co mi dałeś. :oops:

W takim razie ten krok masz już za sobą.

Uruchamiasz HijackThis => klikasz Do a system scan only => pokaże się lista wpisów => stawiasz ptaszek przy wpisach:

=> klikasz Fix checked i potwierdzasz usunięcie.

Zrobiłam to jak kazałeś.Usunęłam tylko 08 i 016 bo reszty nie ma.Ten błąd,który się pojawiał przy włączeniu systemu,znikną. :slight_smile: