Wystąpił błąd podczas wczytywania archiwum

Witam :slight_smile: mam problem. Gdy chcę zainstalować gg 7.7 na systemie linux ubuntu 8.10 wyskakuje mi błąd “Wystąpił błąd podczas wczytywania archiwum”. Może ktoś mi pomóc jak zainstalować gg? PS. Ten błąd wyskakuje mi przy instalacji każdego programu.

zainstaluj Kadu zamiast gg, po za tym gg 7.7 jest tylko pod systemy Windows a nie Linux

Pod GNU/Linux używa się programów napisanych z myślą o uruchomieniu pod GNU/Linux. Chcesz zainstalować oprogramowanie dla Windows, a więc dla innego systemu.

Ema ;p próbuje zainstalować to kadu. Ściągnołem ze strony. Wypakowuje i mam takie coś http://img18.imageshack.us/my.php?image … kranug.png gdzie jest ikona do włączenia?

Nigdzie, bo to co ściągnąłeś to kod źródłowy, a nie skompilowany program. Tu masz stronę pobierania Kadu dla Ubuntu: http://www.kadu.net/w/Pobierz:Ubuntu

Ale w Ubuntu jest domyślnie zainstalowany komunikator - Pidgin. Obsługuje on również sieć Gadu-Gadu.

Ale po co kompilować to raczej ostateczność tym bardziej na Ubuntu:

http://www.kadu.net/wiki/index.php/Pobierz:Ubuntu

Przeczytaj, zastosuj, ciesz się nowym komunikatorem.

sudo apt-get install kadu

szczurekosw ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.