Wystąpiły problemy z łącznością przy użyciu modemu szerokopa

Witam.

Na wstępie chciałbym powiedzieć ze jestem lewy w takich sprawach, wiec przepraszam.

Więc tak posiadam router wifi , tp-link tl-wr740n

Problem polega na tym iż zawsze na noc komputer jest wyłączony, do tego osoba trzecia czasami, nie zawsze wylacza jeszcze listwę. Następnego dnia gdy uruchomiony jest komputer nie mam po prostu Internetu. Zwykle wystarczało wyłączenie i włączenie routera bądź restart komputera, lecz nie dziś.

Dodam jeszcze że wszystko jest dobrze podłączone w routerze jak i w modemie wszystkie diody prawidłowo sie palą.

System dokonał diagnostyki i wyłapał taki błąd;

Wystąpiły problemy z łącznością przy użyciu modemu szerokopasmowego

Spróbowałem połaczyc sie przez sam modem, odłaczając router, by chociaz mieć internet na 1 z komputerów. Przy próbie łaczenia sie z moim dostawcą wyskoczył bład 651.

Podejrzewam że coś sie stało z moją kartą sieciową, ale nie jestem pewny. Czekam na pomoc od ekspertów.

Z góry dziękuje.

A jakoś coś więcej? Co to za modem?

Tp link tl-wr740n

Dodane 24.08.2013 (So) 20:50

Dostawca internetowy to dialog, modem typowych od nich.

Masz login i hasło od dostawcy?

Tak

Port WAN routera masz skonfigurowany jako PPPoE i wpisane poprawne login i hasło? Rozmowny to ty nie jesteś :frowning:

Przepraszam, ale pisałem w temacie ze jestem zielony.

Pierwszy raz spotykam sie z takim problemem, wcześniej wystarczył reset routera i po sprawie.

Podejrzewam ze tak

Podejrzewany, że coś jest nie tak… bo nie masz internetu.

Najlepiej skontaktuj się z dostawcą internetu, zapewnia internet więc może szybko ustalić co jest nie tak.

Wygląda na to że zrobiłeś “twardy” reset i wszystkie ustawienia poszły do “nieba”. Pozostaje ponowna konfiguracja routera.

Nie wiem czy to ma związek, siec wifi istnieje ma takie samo hasło, które ustawiałem i do tego można sir z nią połączyć lecz nie ma internetu

To chyba znaczy ze nie doszło do twardego resetu?

Raczej nie.

Daj obrazek ze statusu routera.

Dialog ma awarie na cały kraj, prawdopodobnie i mnie dosięgła. Zobaczymy czy jutro będzie dzialac