Wystawienie kamer na zewnątrz przez Linksys WRT160N

Witam,

Zmagam się z problemem wystawienia kamer na zewnątrz przez LINKSYS WRT160N

W zakładce Applications & Gaming/ Sigle Port Forwarding

ustawiłem IP rejestratora

192.168.1.133

i porty ext. 10181, intern 80 protokół: both.

i widzę obraz z rejestratora tylko w wewnątrz swoje sieci.

Jeśli ustawie w rejestratorze swój adres publiczny to w ogóle nie mogą się do niego dostać ani z wewnątrz ani z zewnątrz.

Nie mogę też uzyskać żadnej odpowiedzi z zewnątrz wpisując do przeglądarki swój publiczny adres.

Czy ktoś może coś poradzić?

Witaj,

jaki to rejestrator? Ogólnie musi działać, zawsze działa :slight_smile: .

Rozumiem, że port 80 to domyślny port rejestratora, a przez 10181 chcesz się dostawać?

To jedyny port określony w jego parametrach?

Bo często jest tak, że rejestrator do różnych celów wykorzystuje różne porty.

Dzięki za odpowiedź, jasne, że zawsze działa, poprzednio kiedy miałem IP od innego operatora - działało.

To rejestrator K2 - 204 H.80 to domyślny port.

Poniżej ustawienia rejestratora z portami

41762324690afadbgen.jpg

i tu jedna uwaga z tym publicznym IP - tj. po jego wpisaniu nie mam dostępu do obrazu z rejestratora nawet z mojej wewnętrznej sieci.

Przy próbie wywołania tego IP otrzymuje komunikat o błędzie 504: Gateway Timeout.

Witaj,

przepraszam, że dopiero dziś - bezinternetowy weekend miałem.

Czemu IP rejestratora masz takie dziwne? Pisałeś, że ustawiasz na 192.168.1.133 .

Zgodnie z tym, co tu widać, brama i rejestrator są w zupełnie innych pulach.

Zazwyczaj wystarczało Ci przekierowanie tylko portu 80? Te RTP nie były wymagane?

Witaj,

IP przestawiłem celowo na swoje publiczne, ale metodą prób i błędów - nie działa ani na publicznym ani na lokalnym rejestratora.

Kiedy miałem innego dostawcę internetu wystarczyło tylko wpisanie publicznego IP do rejestratora.

Pozdrawiam

A ile masz tych adresów zewnętrznych teraz? Jak sądzę tylko jeden?

Wpisujesz adresację na stałe do rejestratora (wewnętrzne IP) robisz przekierowanie adresu IP w routerze na port na którym pracuje rejestrator i po sprawie, musi działać,