Wystrzeliła płyta w nagrywarce CD-RW Samsung

(Adamgriss) #1

Płyta uszkodzila części mechaniczne, jeżeli przełoże elektronikę z uszkodzonej nagrywarki do napędu CD tego samego producenta , czy w tym napędzie będe mógł nagrywać, czy laser w nagrywarce różni się od napędu CD ?

(JNJN) #2

Smietnik lub serwis.

To dwa różne urządzenia.

(Del15piero) #3

Napewno laser od nagrywarki różni się od cd czyli racej nie nagrasz

(Asterisk) #4

W czasie nagrywania ma większą moc, bo nie wypali płyty.

(Kos@) #5

Mi kiedys "wywalilo" plytke w 48x LG, ale wyrzucilem kawalki, dokladnie wyczyscilem i dziala do dzis :smiley:

(Adamgriss) #6

To ja mam pecha rozwaliło mi prowadnice,szuflada nie wysuwa się do końca,myślałem że można zamienić płytki z elektroniką i z napędu CD zrobie nagrywarke,ale nic z tego.Pozdrawiam

(Xiao19) #7

adamgriss jesli tego samego producenta to bedzie chulac bez problemu

jesli sa sprawne to tak

czesto tak robie w serwisie

:wink: :wink:

(fiesta) #8

OT :arrow: KOSZ

(JNJN) #9

Praktycznie nie naprawia się komputerowych napędów optycznych ,ewentualnie drobne sprawy oraz firmware,podejdz do porządnego serwisu i spytaj.

Napewno elektronika CDRW i elektronika CDROM się różnią nawet tego samego producenta.

(Kos@) #10

Miałem to samo, ale usunięcie kawałków płyty wystarczyło żeby wszystko zadziałało.

Wyczyściłeś dokładnie, moze wcale nie jest uszkodzone?

(system) #11

Myślę,że wydanie 120 zł na nową nagrywarkę LG CDRW albo Combo LG DVD/CD-RW 52/32/52/16 Box za 200 zł nie jest wstrząsem dla kieszeni jeśli większość userów na tym forum żongluje Windowsami za 450-1000 zł jak cukiereczkami za pare złotych :wink:

(Lwm) #12

a co to ma do tematu ,przeciez nie pyta o nowe cd

(system) #13

Mądra uwaga,tylko czy ty wprawiasz się na nowego moderatora?Napisz sam coś mądrego na ten temat a nie wytykaj,że ktoś pisze nie na temat!

(Lwm) #14

nie "WPRAWIAM" sie na moderatora bo mnie to nie interesuje,gdyby chcial nowe cd to by o tym napisal,czytaj uwaznie posty.

a czy twoja wypowiedz jest mądra ? wątpie :stuck_out_tongue:

(system) #15

Czytam uważnie posty,ale nie zamierzam zmieniać z tego powodu swoich.Daje takie uwagi jakie wydają mi się słuszne,a jak Ci się to nie podoba to ich nie czytaj. :?

(Asterisk) #16

Topic zamykam czasowo ze względu na prywatną ,

zamiast na PW, wymianę zdań - aż 1/3 postów to OT