Wystrzeliła płyta w nagrywarce CD-RW Samsung

Płyta uszkodzila części mechaniczne, jeżeli przełoże elektronikę z uszkodzonej nagrywarki do napędu CD tego samego producenta , czy w tym napędzie będe mógł nagrywać, czy laser w nagrywarce różni się od napędu CD ?

Smietnik lub serwis.

To dwa różne urządzenia.

Napewno laser od nagrywarki różni się od cd czyli racej nie nagrasz

W czasie nagrywania ma większą moc, bo nie wypali płyty.

Mi kiedys “wywalilo” plytke w 48x LG, ale wyrzucilem kawalki, dokladnie wyczyscilem i dziala do dzis :smiley:

To ja mam pecha rozwaliło mi prowadnice,szuflada nie wysuwa się do końca,myślałem że można zamienić płytki z elektroniką i z napędu CD zrobie nagrywarke,ale nic z tego.Pozdrawiam

adamgriss jesli tego samego producenta to bedzie chulac bez problemu

jesli sa sprawne to tak

czesto tak robie w serwisie

:wink: :wink:

OT :arrow: KOSZ

Praktycznie nie naprawia się komputerowych napędów optycznych ,ewentualnie drobne sprawy oraz firmware,podejdz do porządnego serwisu i spytaj.

Napewno elektronika CDRW i elektronika CDROM się różnią nawet tego samego producenta.

Miałem to samo, ale usunięcie kawałków płyty wystarczyło żeby wszystko zadziałało.

Wyczyściłeś dokładnie, moze wcale nie jest uszkodzone?

Myślę,że wydanie 120 zł na nową nagrywarkę LG CDRW albo Combo LG DVD/CD-RW 52/32/52/16 Box za 200 zł nie jest wstrząsem dla kieszeni jeśli większość userów na tym forum żongluje Windowsami za 450-1000 zł jak cukiereczkami za pare złotych :wink:

a co to ma do tematu ,przeciez nie pyta o nowe cd

Mądra uwaga,tylko czy ty wprawiasz się na nowego moderatora?Napisz sam coś mądrego na ten temat a nie wytykaj,że ktoś pisze nie na temat!

nie “WPRAWIAM” sie na moderatora bo mnie to nie interesuje,gdyby chcial nowe cd to by o tym napisal,czytaj uwaznie posty.

a czy twoja wypowiedz jest mądra ? wątpie :stuck_out_tongue:

Czytam uważnie posty,ale nie zamierzam zmieniać z tego powodu swoich.Daje takie uwagi jakie wydają mi się słuszne,a jak Ci się to nie podoba to ich nie czytaj. :?

Topic zamykam czasowo ze względu na prywatną ,

zamiast na PW, wymianę zdań - aż 1/3 postów to OT