Wyświetlana Strona Główna WP/CMS

Witajcie,

Od kilku dni uczę się Wordpressa. Mam pewien problem, otóż namieszałem coś w wyglądzie menu i teraz po wpisaniu adresu strony www wyświetla się blog zamiast strony głównej.

Ustawiłem stronę główna na górze w sekcji menu, ale to nie pomaga.

  1. Czy istnieje możliwość załadowania prostej strony sprzedażowej stworzonej wcześniej w word’ie ?
  • jaki format jest wymagany i jak tego dokonać po zalogowaniu się na hosting przez np. Filezile.
    PS. Jeżeli ktoś nie ma czasu, aby opisywać ten proces, proszę podać jakiś filmik z yt, abym mógł się tego nauczyć.

Dziękuję, pozdrawiam

Mówisz o wordpressie jako o osobnym CMS instalowanym na serwerze, nie o Wordpressie “platformie blogowej”?
W tym pierwszym w opcjach, ustawieniach, jak zwał masz możliwość ustawienia z której strony ma startować, pewnie ustawiłeś “blog”, zmień na “właściwą”.

teoretycznie stronę Word możesz zapisać jako kompletną w HTML, ale radziłbym odtworzyć np. w elementatorze czy backery jej układ i “przekleić” tresć.

Hej Marcin,

Z tego co mi wiadomo mam kilka dodatków do WP, w tym wspomniany przez Ciebie CMS i jeszcze plugin sklepu, jakiś Wooo…, bloga również mam.

Właśnie gdzie ustawia się stronę startową w sekcji Wygląd -> Menu ?

Przeczytałem artykuł przez Ciebie podesłany i gość tam chce, aby stworzyć nową, pustą stronę i edytować jakiś kod w php, a ja nie wiem gdzie jest consola :D.

Podeślę zdjęcie, a ty napisz proszę jak to ustawić, aby zmienić stronę startową.

ale radziłbym odtworzyć np. w elementatorze czy backery jej układ i “przekleić” tresć.

Ja mam wgrany divi. Robiłem tak jak pisałeś, tj. tekst z worda przekopiowałem do edytora graficznego, ale nie wychodziło to zbyt dobrze. Formatowanie tekstu, jest jakby narzucone przez szablon ;(

Już zrobione.

Gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem to rozwiąże się go w ten sposób:

Wygląd -> Dostosuj -> Ustawienia strony głównej -> Statyczna -> Strona główna (wybrać która).

To na tyle.

  1. Gdzie w WP jest konsola umożliwiająca wklejenie kodu od Messengera?