Wyświetlanie "chckbox" w kolejności zaznaczenia[PHP]

Witam. Mam mały problem z formularzem “checkbox”. Otóż nie wiem jak sprawić by kolejność zaznaczenia przez użytkownika pól, wyświetlała się w tej samej kolejność w skrypcie php.

Lekcje językowe

J.polski J.niemiecki J.angielski [/code] Załóżmy, że użytkownik zaznaczy pierwsze opcje “niemiecki” a następnie “polski”. Chcę by w takiej kolejności zostało to wyświetlone w wyniku skryptu.

[code]<?php $_GET[“polski”]; $_GET[“niemiecki”]; $_GET[“angielski”]; $lekcje = array ($polski, $niemiecki, $angielski); echo "

| $polski |
| $niemiecki |
| $angielski |

"; ?>

W PHP tego nie sprawdzisz. Musisz po stronie przeglądarki za pomocą JS odczytywać tę kolejność, a następnie podczas wysyłania formularza dołączyć te informacje do przesyłanych danych i dopiero po stronie PHP na podstawie tych informacji ułożyć języki.

Przy okazji checkbox’y możesz nazwać tak samo, a po stronie PHP dostaniesz tablicę z wybranymi wartościami:

J.polski 


   J.niemiecki 


     J.angielski

Po stronie PHP odczytujesz teraz jedną zmienną $_POST[‘jezyk’], która jest tablicą.

Tak właśnie myślałem, że do tego jest potrzebna JS :expressionless: .Dzięki slepciu.