Wyświetlanie czcionek w Firefoxie i IE


(Bold91) #1

Witam serdecznie!

 

Mam problem, który pojawił się dość niedawno i bardzo uprzykrza mi życie. Otóż przeglądarki Firefox i Internet Explorer nie wczytują mi żadnych zewnętrznych fontów (czy to z google fonts, czy też z CDNów) na żadnych stronach. Co ciekawe, czcionki te wczytują się na Chromie...

Żeby zobrazować problem, podam przykład dobrychporgramów.

 

NA IE I FIREFOXIE:

NA CHROME:

 

 

Proszę zwrócić uwagę na fonty "obrazkowe" w menu na górze.

 

Bardzo prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:


(deFco247) #2

W przypadku Firefox czy masz zaznaczoną opcję w: Opcje -> Zawartość -> Zaawansowane -> Pozwalaj stronom stosować inne czcionki niż ustawione tutaj.

W przypadku IE: http://windows.microsoft.com/pl-PL/internet-explorer/ie-accessibilty-options (wybierz wersję i system) i zajrzyj do sekcji Zmienianie czcionki, formatowania i kolorów na stronach sieci Web.


(Bold91) #3

Niestety, nie naprawia to problemu. Opcja była już zaznaczona w Firefoxie.


(deFco247) #4

Czy problem występuje również z wyłączonymi rozszerzeniami w Firefoksie? Przykładowo rozszerzenie NoScript domyślnie blokuje ładowanie czcionek webowych.

Czy w systemie instalowane było nowe oprogramowanie mogące mieć jakikolwiek wpływ na przeglądarki, np. firewall, blokujące reklamy? Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nawet korzystanie z proxy DNS: http://superuser.com/questions/566736/firefox-blocking-certain-embedded-fonts-e-g-google-fonts


(Bold91) #5

Nie używam nic nowego, nie instalowałem nic nowego. Z wyłączonymi dodatkami też nie działa - czyściłem wszystko CCLeanerem, robiłem reinstalkę firefoxa - nic nie pomogło, niestety.