Wyświetlanie filmów video pod Windowsem

Problem jest taki, że nie mogę odtworzyć kompletnie ŻADNEGO filmu… Instalowałem wszystkie kodeki jakie się dało i nic… Czego to może być wina?

Dodam, że na Linuksie wszystko ok jest, a na Windowsie nie. Nie mogę nawet obejrzeć obrazu z kamery, bo od razu jest zwiecha, a czasem nawet komputer sam się restartuje…

W Everescie jest taka informacja ze BIOS Video jest starszy niz 2 lata i powinienem go zaktualizować…

Czy to może być wina BIOSu ? Jeśli nie, to czego?

I jeszcze konfiguracja kompa

AMD Athlon XP 1600+

512 RAM DDR2

MSI KT6V

GeForce 6600 GT 256MB/128bit (ale to nie ma raczej wpływu ;))

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Jaki to Windows ?

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 21:22

A sory, nie dostrzegłem. Zaktualizuj Bios.

To nie jest raczej sprawa Bios’a, sprawdź lepiej ustawienia karty graficznej. Skoro resetuje się pod kamerą-sprawdź czy wszystko z nią w porządku.

:arrow: http://www.idg.pl/news/65097.html, może coś pomoże.

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 21:34

http://www.idg.pl/news/65097.html

najlepsze codeki Nimco, Divix 6, FFdshow, no jeszcze to DShowPack nic więcej nie potrzeba a do sprawdzania najlepszy jest BestPlayer zobacz w opcjach grafiki czy nie masz czegoś niepotrzebnie zaznaczonego

Pragnę byś chwilowo ściągnął VLC Media Player i w nim otworzył film.

Program ma własne kodeki i jeśli film będzie działał, problem możesz szukać w kodekach :slight_smile:

Ok dzięki za odpowiedzi :wink:

Więc tak, BIOS zaktualizowany - oczywiście nie pomogło :wink:

Z kartą wszystko jest ok bo pod poprzednią płytą wszystko śmigało, dopóki płyta się nie spaliła :slight_smile: A co do kamery to chodzi mi również o zawieszanie przy odbiorze obrazu kamery osoby, z którą rozmawiam.

Wszystko standard, nic nie kombinowałem.

Spełniłem Twoje pragnienie 8) I niestety nadal nie działa…

zainstalowalem divx 6, i dshow pack i nie dziala nadal

nie pomogło… :frowning:

Bardzo dziwne… Pomóżcie mi bo już szału dostaje 3 dzień się męczę z tym ;]

cóż.

używam All Playera(3) i VPlayer-a 0,6 - spróbuj All Playera jest tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=24

  • tylko uaktualnij kodeki (poprzez program)

JAg czy nie rozumiesz, że jak coś nie działa na VideoLan, to niebędzie działać nigdzie?

Hmm skoro ja VLC nie działa, to problemu możesz szukać po stronie albo przyspieszenia sprzętowego (Prawoklik na pulpicie->właściwości->ustawienia->zaawansowane->Rozwiązywanie problemów) i upewnij się, że przyspieszenie jest ustawione na maxa.)

Upewniłem się że jest na maksa, było. Wyłączyłem i cud, działa !

Ale sęk w tym że wolałbym mieć włączone to przyspieszenie, bo po coś ono w końcu jest, czy można inaczej rozwiązać ten problem ?

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 20:48

Próbowałem teraz zmieniać poziom przyspieszenia i działa jak ustawie na taki poziom, w którym wyłącza się przyspieszanie przez DirectX… Czy możliwe, że to wina DirectX ? Z tego co pamiętam to mam w miarę nową wersję :stuck_out_tongue: Jakoś z marca

Może spróbować - WMP/narzędzia/opcje/pobierz kodeki

Hmmm i sądzisz, że to coś pomoże? Kodeki przecież MAM ! Problem w tym, że żebym mógł oglądać filmy, muszę wyłączyć przyspieszenie. A kiedy je wyłączę, ilość FPSów w filmach drastycznie spada przy full screenie.

Ściągnąłem najnowszego DirectX i nic to nie pomogło…