Wyświetlanie informacji o pliku na ubuntu

(Chillout) #1

Jest jakaś wtyczka/program do wyświetlania info o pliku po najechaniu myszka na plik?

Ubuntu.

(roobal) #2

O jakie informacje dokładniej chodzi? W Nautilusie można włączyć wyświetlanie różnych informacji pod ikonką, np. rozmiar pliku, czas modyfikacji itp.

Pozdrawiam!

(szpon5) #3

No to by się przydało. Roobal to może opiszesz jak to zrobić. Autor tematu ma na myśli, aby było tak jak w Windowsie. Kiedy najedziesz kursorem i ewentualnie zaznaczysz plik, to pojawiają się informacje jak np. rozmiar. Albo jeżeli chodzi np. o plik exe do gry/programu, to pojawia się lokalizacja.

Nie trzeba klikać PPM, Właściwości. A właśnie w Ubuntu trzeba, aby zobaczyć jakiekolwiek informacje.

(roobal) #4

Wystarczy zajrzeć do preferencji Nautilusa i tam można ustawić, jakie informacje pod ikoną mają być wyświetlane, domyślanie ustawione jest na brak.

Jeśli to o to chodzi, to niestety nie mam pojęcia, prawdopodobnie istnieje jakiś skrypt dla Nautilusa ale nigdy takiego czegoś nie potrzebowałem, więc akurat ja wiele nie pomogę w tej sprawie :slight_smile:

Pozdrawiam!

(szpon5) #5

Coś znalazłem, pewnie chodziło ci o: gconf-editor, apps, nautilus, icon_view, captions. Cóż, to akurat mi się niezbyt podoba, szkoda, że nie wiesz jak zrobić, aby było tak samo lub bardzo podobnie jak w Windowsie.

(roobal) #6

Chodziło mi o menu w Nautilusie Edycja>Preferencje, zakładka Wyświetlanie ale to co Ty podałeś, to jest to samo, tylko sposób konfiguracji inny. Po prostu niektóre rzeczy są dostępne tylko w Gconf-Editor :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Chillout) #7

Dokładnie o to mi chodziło.

Więc nic nie ma takiego? Szkoda :frowning:

(roobal) #8

Nie napisałem, że nie ma, prawdopodobnie albo będzie to jakiś skrypt albo jakiś zewnętrzny program ale niestety niczego takiego nie znam ale może ktoś inny zna.

Pozdrawiam!