Wyświetlanie informacji o pliku na ubuntu

Jest jakaś wtyczka/program do wyświetlania info o pliku po najechaniu myszka na plik?

Ubuntu.

O jakie informacje dokładniej chodzi? W Nautilusie można włączyć wyświetlanie różnych informacji pod ikonką, np. rozmiar pliku, czas modyfikacji itp.

Pozdrawiam!

No to by się przydało. Roobal to może opiszesz jak to zrobić. Autor tematu ma na myśli, aby było tak jak w Windowsie. Kiedy najedziesz kursorem i ewentualnie zaznaczysz plik, to pojawiają się informacje jak np. rozmiar. Albo jeżeli chodzi np. o plik exe do gry/programu, to pojawia się lokalizacja.

Nie trzeba klikać PPM, Właściwości. A właśnie w Ubuntu trzeba, aby zobaczyć jakiekolwiek informacje.

Wystarczy zajrzeć do preferencji Nautilusa i tam można ustawić, jakie informacje pod ikoną mają być wyświetlane, domyślanie ustawione jest na brak.

Jeśli to o to chodzi, to niestety nie mam pojęcia, prawdopodobnie istnieje jakiś skrypt dla Nautilusa ale nigdy takiego czegoś nie potrzebowałem, więc akurat ja wiele nie pomogę w tej sprawie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Coś znalazłem, pewnie chodziło ci o: gconf-editor, apps, nautilus, icon_view, captions. Cóż, to akurat mi się niezbyt podoba, szkoda, że nie wiesz jak zrobić, aby było tak samo lub bardzo podobnie jak w Windowsie.

Chodziło mi o menu w Nautilusie Edycja>Preferencje, zakładka Wyświetlanie ale to co Ty podałeś, to jest to samo, tylko sposób konfiguracji inny. Po prostu niektóre rzeczy są dostępne tylko w Gconf-Editor :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dokładnie o to mi chodziło.

Więc nic nie ma takiego? Szkoda :frowning:

Nie napisałem, że nie ma, prawdopodobnie albo będzie to jakiś skrypt albo jakiś zewnętrzny program ale niestety niczego takiego nie znam ale może ktoś inny zna.

Pozdrawiam!