Wyświetlanie modlitw w kościele

Hej!

Na wstępie zaznaczę ze wiem że tytuł jest wielce intrygujący :smiley: już wyjaśniam… Otóż znajomy ksiądz poprosił mnie o ogarnięcie jakiegoś sposobu na wyświetlanie modlitw w kościele. Rozwiązania z którymi się spotkałem to projektory lub wyświetlacze. Z projektorami problem jest taki że z tego co wiem to niski kontrast i rozdzielczość (HD są za drogie) przekreślają ten pomysł (spotkałem się z takimi rzutnikami bardziej wykorzystującymi światło-cień). Gotowe rozwiązania są za drogie a ja mam czas kminić coś swojego :slight_smile: Dlatego proszę o pomoc w wyborze urządzenia do wyświetlania modlitw. Zastanawiałem się nad dużym telewizorem podpiętym do kompa (kościół nie jest jakiś duży). Jakieś inne pomysły? Ktoś się spotkał w swojej świątyni z tym rozwiązaniem? :smiley:

Pozdrawiam i proszę o pomoc,

Krzysiek

Chyban ajlepsza opcja to projektor, u mnie w kościele tak jest :stuck_out_tongue:

Raczej taniej wyjdzie niż tv

Najczęściej są to zwykłe rzutniki. I do tego się sprawdzają. Jak coś bardziej nowoczesnego to wtedy raczej projektor. Ale tu już lepiej nie byle co, a jakis konkretny, żeby w dzień ładnie widać tam coś było. Wtedy ma większe pole do popisu, może przy kazaniach wykorzystać, ogłoszeniach :lol: …no nie wiem… skoro chce coś bardziej nowoczesnego to chyba wykmini jak to wykorzystać.

http://www.nestec.pl/

Serdecznie polecam coś takiego :slight_smile:

Nie widzę takiego migającego czegoś w kościele, po zatem nie wiem jak innych, ale mnie osobiście takie rzeczy wkurzają, bo ani do porządku nie przeczytasz, ani to za specjalnie ładne.

Zależy od tego, gdzie stoi kościół, kiedy będzie urządzenie wyświetlanie, bo gdy kościół będzie przepełniony słonecznym światłem, to raczej nic z tego :slight_smile:

Okej, dzięki za odpowiedzi. Chyba zrobię tak że wezmę do kościoła mój monitor (lenovo 19 cali) i zobaczę jak to działa, jeżeli będzie okej to kupię jakąś 30 calówke i gitara… (mam nadzieje :wink: )

W Hrubieszowie są 2 tablice diodowe podobne jak podał Pan wyżej. One nie migają tylko pokazują normalnie tekst. Jest to bardzo czytelne. Zamontowane są nad ołtarzami bocznymi. Tekst jest zmieniany komputerowo.

Telewizor mija się z celem. Zaleta rzutnika to przecież czym dalej tym większy obraz. Nie musi mieć on jakiejś zabójczej rozdzielczości. Przecież sam tekst, nie jest zbytnio wymagający.

Ludzie starsi mysle ze mogą mieć problem a poza tym mocniej przyświeci słońce i jak to na projektorze nic nie widać…

Jest kilka możliwość.

Najtańszym i wg.mnie najlepszym jest poprostu rzutnik ścienny.

Jeśli wydaje ci się to zbyt archaiczne to projektor, ekran jedynie należało by ustawić w miejscu jak najbardziej zacienionym.

Opcja TV też jest możliwa ale wtedy zapomnij o 30 calach, poprostu będzie zamały.

Rzutnik jest idealny dzięki prostocie (musisz brać pod uwagę kto będzie to potem obsługiwał), przed każdą mszą wrzuca się odpowiednie slajdy do kasety i zmienia się je za pomocą przycisków.

Chyba, że rzeczywiście to jakaś mała kapliczka… to tv może się sprawdzić. Inaczej tego nie widzę.

Jak was stać to 100calowa plazma może wystarczy ;]

Ja bym dał projektor. Jak mnie pamięć nie myli, to są specjalnie aplikacje do wyświetlania modlitw, pieśni kościelnych. Takie aplikacje cechują się tym, że np na ekranie laptopa widać cały panel sterowania, a na ekranie rzutnika tylko odpowiedni tekst. Tak iż możesz w kościele nawet hacknąć Pentagon i nikt o tym nie będzie wiedział. :lol:

Przykład takiej tablicy:

http://www.rduch.pl/pl/oferta/wyswietla … w-led/165/

Co innego tablica diodowa jednowierszowa, jaką zaproponował Dimm, a co innego wieloliniowa, a w dodatku dedykowana do zastosowań kościelnych.

Jednowierszowa to by była porażka.

Swoją drogą bursztynowy kolor tekstu ma dwie zalety - komponuje się kolorystycznie z wystrojem kościoła i jest najbardziej czytelny - nie bez powodu stosuje się go również w wyświetlaczach autobusów i tramwajów.

http://www.dzwony.com.pl/rzutniki.html