Wyświetlanie napisu w polu formularza po najechaniu

Witam.

W jaki sposób wykonać w javascript, że po najechaniu na pole formularza typu textarea wyświetlił się jakiś napis ?

Wiem, że trzeba użyć onmouseover=“jakas_funkcja()”; teraz jak ta funkcja powinna wyglądać? lub w jaki inny sposób to rozwiązać?

onmouseover="this.value='jakiś napis'" onmouseout="this.value=''"

widzę, że dużo łatwiej to można rozwiązać, ale

taki błąd po wpisaniu:

Parse error: parse error, expecting ','' or‘;’’

całość tak wygląda:

o co chodzi?

być może dla textarea poprawniejsze jest

onmouseover="this.innerHTML='jakiś napis'" onmouseout="this.innerHTML=''"

ale jest z nim problem (po wpisaniu jakiegoś tekstu przestaje działać). Znowu zmiana ‘value’ działa mimo wpisywania tekstu (przynajmniej pod Firefoxem), ale nie znalazłem w dokumentacji takiego atrybutu dla textarea :wink: .

poza tym albo nie słyszałem albo nie istnieje

więc albo (jedna linia tekstu)

albo tekst

z tego co mi wiadomo istnieje, a validator nie pokazuje błędu, wysokość i szerokość pola textarea jest ustalona w css.

hm, bo zmianie, nadal ten sam błąd.

dziękuję za pomoc.

edit: nawet po zmienieniu na type=“text”

Parse error: parse error, expecting ','' or‘;’’

editv2: zmieniłem teraz na może jest jakiś problem z cudzysłowami i apostrofami, wkleję całą linię od początku do końca:

'';

przy takim czymś jest błąd

To tylko moje przypuszczenie, ale jeżeli drukujesz ten kod na stronę z użyciem PHP to prawdopodobnie nie escapujesz (czy jak to się tam pisze :slight_smile: ) znaków cudzysłowia albo apostrofu (zależnie od tego jak zapisujesz ciąg)

Powinno to być widoczne w edytorze kolorującym składnię. Jeżeli mam rację to przed tymi znakami ’ ", które kończą ciąg za wcześnie lub otwierają kolejny postaw \ (backslash).

edit:

'';

cols i rows ustaw sobie według potrzeb

okej, miałeś rację, postawienie backslashy pomogło.

serdecznie dziękuję za pomoc