Wyświetlanie obrazków przez różne przeglądarki

Witam uprzejmie!

Piszę sobie stronkę www; nie jestem żadnym specjalistą ale też nie całkiem “zielony”. Zauważyłem następujące zjawisko: wstawiany przeze mnie obrazek (w formacie JPEG) w Internet Explorerze wyświetla się poprawnie, natomiast w Operze i w Firefox’ie jest lekko nieostry.

Czy ktoś z bardziej doświadczonych w dziedzinie web-masteringu koleżanek i kolegów mógłby i wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

Musisz mieć coś źle w kodzie i prawdopodobnie przeglądarki rozciągają go niszcząc aspekt i ogólną jakość obrazka. Wklej kawałek.

Dzięki za zainteresowanie z4nzi!

W tzw. międzyczasie pisałem sobie dalej moją stronkę i okazało się, że kolejny wstawiony obrazek jest wyświetlany poprawnie we wszystkich trzech przeglądarkach. Kod jest w obu przypadkach identyczny; piszę edytorem kED i obrazki wstawia tam swego rodzaju “generator” kodu (sorki, ale nie wiem jak to poprawnie nazwać). Z pewnością więc trochę się pośpieszyłem z tym postem. Jeśli tylko uda mi się rzecz wyjaśnić, natychmiast zamelduję co było - może komuś się kiedyś przyda i nie zostanę ochrzaniony przez Admina za zaśmiecanie Forum.

Jeszcze raz dzięki!

Dodane 18.09.2010 (So) 15:12

Problem rozwiązany! (choć trudno go uznać za wyjaśniony…).

z4nzi miał oczywiście rację! Wstawiłem ten sam obrazek ponownie; tak to wygląda w kodzie:

[/code]

(wiem - jestem paskud, że nie wstawiam opisu w polu alt:frowning: )

Jak widać na załączonym kodzie, w pierwszym przypadku obrazek rzeczywiście został lekko “rozciągnięty” (oryginalny rozmiar to 561 x 351).

Dlaczego tak się stało - nie mam pojęcia! Wspomniany “generator” wstawiania obrazków sam przecież “wypełnia” pola width i height.

Być może edytor miał akurat chwilę słabości…

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i mam nadzieję, że może ktoś kiedyś skorzysta z tego postu.