Wyświetlanie wyników z kolumny

Jak zrobić żeby wyświetlić wyniki z kolumny po przecinku?

z jakiej kolumny?

no z kolumny w tabeli.

Z kolumny po przecinku… czyli Jak masz danej kolumnie 0.24 to żeby wyświetlić 24?

Nie. Mam np.10 rekordów i chcę pobrać każdy rekord, ale nie cały tylko jedną kolumne, a rekordy ma odzielać przecinek.

fajnie, że wreszcie napisałeś, że chodzi o kolumnę w bazie danych… robisz więc zapytanie wybierające pojedyńczą kolumnę

SELECT kolumna FROM tabela;

potem musisz zrobić fetch wyniku (w zależności od bazy może to być mysql_fetch_assoc, pg_fetch_assoc(), albo inne) a następnie użyć funkcji implode()

Może napisze co i jak:

<?php

 if (in_array($_SERVER["REMOTE_ADDR"],$blokowane))

 {

  echo('

Dostęp do tej strony został dla Ciebie zablokowany.
'); } else { Tutaj wyświetla się strona } ?>[/code]

Mam taki kodzik. Z bazy danych mają się pobrać ip’y.

A co to ma wspólnego z wyrzucaniem danych po przecinku :expressionless:

Poza tym sposób w jaki próbujesz to robić nie jest optymalny, można to zrobić znacznie wydajniej poprzez

$result = mysql_query('SELECT COUNT(*) AS ilosc FROM tabele WHERE ip = '.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

$rows_num = mysql_fetch_assoc($result);

if( $rows_num > 0)

{

    echo('

Dostęp do tej strony został dla Ciebie zablokowany.
'); } [/code]

jakoś tak… zgrabniej, szybciej i prościej

<?php

$result = mysql_query("SELECT COUNT(*) AS ilosc FROM ban WHERE ip = .$_SERVER['REMOTE_ADDR'].'") or die(mysql_error());

$rows_num = mysql_fetch_assoc($result);

if( $rows_num > 0)

{

    echo('

Dostęp do tej strony został dla Ciebie zablokowany.
'); } ?>[/code]

Nie działa

zamień na

$result = mysql_query('SELECT COUNT(*) AS ilosc FROM ban WHERE ip = '.$_SERVER['REMOTE_ADDR']) or die(mysql_error());

Zainwestuj w dobry (czyt. pobierz), darmowy edytor nadający się do tego typu rzeczy.

Powinien sam dać znać, że coś jest nie tak poprzez odpowiednie pokolorowanie danego ciągu tekstu.

Od siebie polecam notepad2.

Co trzeba wpisać po słowie AS (tam gdzie znajduje się słowo “ilosc”)?

Ja bym jednak na Twoim miejscu poczytał chociaż podstawy SQLa zanim zaczniesz się za cokolwiek brać… AS definiuje alias nazwy dla danego pola, w przypadku funkcji agregującej jak count() jeśli go nie użyjesz dostanie pole nazywać się będzie po prostu count (przynajmniej w PostgreSQLu)