Wyświetlenie obrazków w XHTML

Witam wszem i wobec

Od lat kilku bawię się w XHTML i w sumie nie sprawia mi kłopotu

:slight_smile:

Ostatnio pracuje nad pewnym projektem, który mi spędza sen z powiek ostatnio, bo co rusz wpadam na jakieś “świetne” pomysły i chce je zrealizować

ale do sedna :slight_smile:

zapewnie znacie stronę : http://www.dobreprogramy.pl/Pirat.html:slight_smile:

No i Pirata w ogóle

Otóż w moim projekcie jest galeria, i chciałbym by była otwierana jak Pirat, lekko zamglone tło na którym pokazuje się fotka w oryginalnym wymiarze.

Przy ilości około 400 fotek, a nawet więcej, to takie wyjście jest dla mnie lepsze niż by było każde otwierane w osobnym oknie - po za tym większość ludzi ma zablokowane pop-upy i nie widziało by zdjęć w nowych oknach.

:slight_smile:

I tutaj moje prośba

bo nie chciałbym coś skopać, a kopiowanie kodów ( w sumie to też czyjaś praca) to raczej tak niezbyt …

W sumie nie napisałeś czego dotyczy Twoją prośba…

“bo nie chciałbym coś skopać, a kopiowanie kodów ( w sumie to też czyjaś praca) to raczej tak niezbyt …”

#1

zamglone tło:

DIV 100% x 100%

-ms-filter:“progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(Opacity=50)”;

filter: alpha(opacity=50);

opacity: .5;

#2

większość osób używa do tego LightBox’a: http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/

Został napisany właśnie po to, żeby nie trzeba było rzeźbić od zera.

jasne …

i mam 2780 jpg-ów pomniejszać ??

a jest inny sposób ??

#-o

lightbox nie wymaga pomniejszania wszystkich obrazków…

poza tym są proste skrypty służące do tworzenia miniatur, samemu też można je napisać.

Odpowiedni html, czyli box na całe okno z tłem lekko przyciemnionym i tym na obraz, js wyświetlający te boxy, i gd do miniaturek. Jakieś góra 2h. :smiley: Jeżeli nie chcesz się bawić poszukaj w google => sporo takich skryptów.

jak masz fotoszopa to proponuje stworzyć zadanie w którym zarejestrujesz pokolei co następuje :wink:

IrfanView i przetwarzanie wsadowe twoim przyjacielem :slight_smile: