Wyświetlenie tekstu z pliku [C#]

Chciałabym wyświetlić zawartość pliku tekstowego w labelu, fajnie by było gdyby ten tekst się jeszcze “ruszał”. Czy potrafi ktoś takie cuda czynić w C#??

Początkujaca;)

Myślę, że ja umiem, chociaż za cudotwórcę się nie uważam.

Najprostszy sposób wczytania całego tekstu z pliku do zmiennej string, to File.ReadAllText(ścieżka), więc bez problemu możesz wczytać tekst z pliku i przypisać do właściwości Text odpowiedniego Labela.

Co do “ruszania” - ten tekst ma tańczyć kujawiaka, biegać po łące czy chodzi po prostu o ciągłe przesuwanie np. w lewo?

Jeśli tak, to proponuję:

  1. zapamiętać tekst wczytany z pliku w jakiejś zmiennej pomocniczej;

  2. określić liczbę liter wyświetlanego napisu;

  3. użyć System.Windows.Forms.Timer, w celu wykonywania cyklicznych zadań;

  4. obsłużyć zdarzenie Tick Timera, a w nim do właściwości Label.Text podstawiać odpowiednio wycięty tekst z punktu 1. W tym celu przyda się zapewne jakaś zmienna pomocnicza, która pozwoli na zapamiętanie pozycji startowej, od której będziemy rozpoczynali wycinanie tekstu. Zmienną tą trzeba będzie inkrementować w każdym “ticku”, ale gdy przekroczy długość całego tekstu trzeba ją będzie wyzerować.

Z grubsza tyle :slight_smile:

Rzecz jasna, żeby to było ładne, to należałoby zrobić swoją klasę dziedziczącą po Label, wpakować do niej Timer, parę niezbędnych pól i właściwości i cały opisany przeze mnie algorytm.

@down: racja, moje przeoczenie przy pisaniu posta, bo kod mam do tego dobry :wink:

ReadAllLines zwraca string[](tablica linii w pliku), ReadAllText zwraca tekst(string) :wink:

Wielkie dzieki za pomoc :):smiley: