Wysyłanie dużych plików mailem? Czy to możliwe

Hej mam pytanko, czy jest możliwe wysłanie mailem plik o wielkości 200 MB,jeśli jest to możliwe to proszę o poradę jak tego dokonać

Wszystko zależy od limitów.

Na darmowych kontach pocztowych raczej nie spotkasz tak wielkiego.

Standard to obecnie 10 (słownie dziesięć) mega.

Nie wiem jak jest na płatnych ale na cuda bym nie liczył.

Zresztą, ważny jest również limit po stronie odbiorcy.

Zarówno wysyłający jak i odbierający musi mieć konto które umożliwia przesyłanie tak dużych plików.

Złączono Posta : 19.05.2006 (Pią) 21:26

Mam takie, które teoretycznie do 1GB pozwala przesłać. Teoretycznie, bo nie sprawdzałem w praktyce.

Mailem nie.

Ponieważ największy załącznik to 10mb.

Ale możesz plik wrzucić na strony takie jak:

Wiem, że na megashares.com możesz wrzucić plik do 300mb.

Jednak na tych wcześniejszych musisz podzielić go na party.

Są i darmowe popularne konta jak o2.pl, który ma 20 MB. Być może są i większe, jednak to rzadkość i nie ma co się bawić w wyszukiwanie. Polecam rozwiązanie podane przez Patricko, lub np. jeśli posiadamy serwer - załadować na niego ten plik.

Możesz sobie podzielić na mniejsze paczki winrarem np:po 10MB i wtedy pszesłać mailem,albo postawić serwer ftp

Najlepiej wrzucić na jakiś serwer typu rapidshare, ale jeśli koniecznie przez maila to wrzuć do googli nazwe Peer2Mail i poczytaj.

Mam inny sposób np. w Win Rar jest taka opcja Spilt to volumes, bytes jak kompresujesz, pamietaj ze tam podajesz w bajtach, jak jest ograniczenie do 10 mb to tam wpisz: 10000000 , i plik zostaje podzielony i wszystko po kolei powysyłasz.

mozna też wpisać “10m”

Z serwerów polecam także coś polskiego:

http://www.wyslijto.pl

funkcję przesyłania plików posiada komunikator Tlen.pl

oraz taka możliwość jest chyba w Hamachi

A poczta Gmail do ilu pozwala wysylac?? bo słyszałem że do 1GB

10MB w załączniku max.