Wysyłanie formularza bez przycisku Submit

Witam, mam formularz, w którym zawarty jest select z możliwością wielokrotnego wyboru.

Wygląda to następująco:

..

Opcja 1
Opcja 2
Opcja 3
Opcja 4
Opcja 5


..

Standardowo wysłanie formularza odbywało się przy użyciu przycisku input submit.

Czy jest możliwe, aby wysłanie formularza odbyło się poprzez dwukrotne kliknięcie jednej z opcji w liście select?

Jedyna opcja jaka przychodzi mi na myśl, to zbindowanie akcji doubleclick() w jQuery i wysłanie całego formularza jako JSON. Nie wiem tylko, po co komplikować tak sprawę…

A moze być jednokrotne? Po co udziwniać i komplikować sprawę.

..

Opcja 1
Opcja 2
Opcja 3
Opcja 4
Opcja 5


..

zależało mi na dwukrotnym, ponieważ dwukrotne kliknięcie ma otworzyć katalog z listy plików i katalogów, która jest wyświetlana w tym selectcie, natomiast w przypadku jednokrotnego zarówno katalogi jak i pliki były by wysyłane przez formularz. W sumie to o to mi chodziło, tylko zamieniłem onclick na ondblclick. Kiepsko z tym js u mnie :smiley:

Dzięki za odpowiedź.

Edit.

A jeszcze mam jeden problem. Formularze dopuszczają kilka submitów tak więc wygląda to tak:

..




..

i potem sprawdzam, który submit wysłał formularz

<?php


if(isset($_POST['dodaj']))

{

   echo "Dodaj";

}

if(isset($_POST['usun']))

{

   echo "Usuń";

}

if(isset($_POST['edytuj']))

{

   echo "Edytuj";

}


?>

Czy w momencie wysłania przez dwukrotne kliknięcie formularza, jest możliwość nadania jakiejś nazwy temu submitowi? Czy tutaj można wprowadzić parametr name?

ondblclick="document.getElementById('moj_form').submit();"