Wysyłanie maili po sprawdzeniu katalogu

Witam,

Próbuję znaleźć (chociaż nie wiem czy istnieje) program, który wysłałby mi na maila krótką notatkę zaraz po tym jak sprawdzi czy dany katalog jest pusty czy coś w nim jest. Najlepiej w Windows Server 2003…

Chodzi mi o to, żebym w miarę szybko dowiedział się czy pliki które miały zniknąć z katalogu rzeczywiście zniknęły.

Zdaję sobie sprawę że takich programów może nie być i trzeba będzie coś napisać w jakimś języku. Więc ewentualnie w jakim byłoby najprościej?

napisz sobie prosty skrypt wsadowy i wykorzystaj np to:

http://www.muquit.com/muquit/software/mailsend/mailsend.html

Skrypt nie będzie trudny, sprawdzenie listingu katalogu, IF i wysłanie maila mailsendem to raptem na oko parę komend :wink:

No o to mnie właśnie chodziło, dzięki!

Muszę jeszcze dojść do tego jak sprawić, żeby w tytule maila lub załączniku pojawił się ten plik, którego nie powinno być w tym katalogu ale póki co jest ok.

Zrób w jakimś pliku txt listę takich plików i porównuj z tą listą.

Nie da się, te pliki są eksportowane ze sklepu i popychane dalej na inny serwer więc nazwy mają różniaste i tylko rozszerzenie jest zawsze xml. Ale opcja z gwiazdką zamiast nazwy nie działa.

A nie możesz wykorzystać polecenia dir?

Dir > plik.txt

i w pliku txt będziesz miał wylistowane wszystkie pliki z danego katalogu i taki pliczek wyślij jako załącznik. Jak będzie pusty, znaczy że w katalogu nic nie ma…

Noo to jest jakiś plan i to by mogło fajnie zadziałać gdyby zamiast załącznika z plikiem txt, ten załącznik stałby się treścią maila!

I wg tego co tu widzę:

Non-interactive usage

Everything the program needs can be fed from stdin or from a file.

Examples:


    mailsend -d muquit.com -smtp 1.2.3.4 -t muquit@muquit.com 

      -f muquit@muquit.com -sub "test" -m msg.txt


message can be passed from stdin as well:


    mailsend -d muquit.com -smtp 1.2.3.4 -t muquit@muquit.com

        -f muquit@muquit.com -sub "test" < msg.txt

to powinno się udać.

Ale coś mi się nie udaje…

No dobra, poradziłem sobie inaczej… ten program co popycha te xmle dalej tworzy loga o stałej nazwie w przypadku gdy nie udaje się pchnąć pliku, po prostu wyślę sobie tego loga i już.

Możesz wysłać w temacie maila liczbę plików. Jak będzie 0 to wiesz że katalog jest pusty.

Zrób DIR do pliku txt a potem chyba poleceniem FIND zlicz liczbę linii i tą wartość wpisz do tematu maila.

To się troszkę mija z celem bo napisałem w pliku wsadowym, żeby wysyłał mi mejla tylko wtedy gdy coś w tym katalogu jest :slight_smile:

A chodzi mi o to, żeby szybko dostać nazwę tego pliku który nie chce się przenieść. Ale jak już wyżej napisałem jest OK, harmonogram co pół godziny wysyła mi loga z eksportu plików.

Także dziękuję Wam za pomoc!