Wysyłanie plików na dysk google powoduje utratę pamięci wewnętrznej i pliki się długo wysyłają

Witam, nagrywałem filmiki w sylwestra i chciałem wszystko zmontować. By uniknąć ewentualnego formatowania karty, przy wkładaniu jej przez adapter do portu USB wrzucałem filmiki na chmurę na dysk Google. Włączyłem dane i tu zaczynają się schody, transfer stoi w miejscu a podstawowa pamięć wbudowana mojego telefonu, na czas transferu zostaje zredukowana do kilobajtów lub całkiem jest zapełniona, próbowałem nawet przez całą noc włączyć to wysyłanie danych i stanęło tam, gdzie się zatrzymało.

Mój telefon to LG G3 Beat D722K android lolipop

zwiększ plik wymiany stronicowaniahttps://komputerowapasja.pl/plik-wymiany-plik-stronicowania

Nie ma takiej możliwości aby karta została bez pytania sformatowana podczas wkładania do slotu…

Jeśli się boisz zmian na karcie to jeśli jest to adaptor z interface’m docelowym SD, przestaw suwak z boku. Sprawi to, że karta będzie tylko do odczytu.

@stens1950
rzecz się dzieje przy telefonie, nie komputerze

@Berion
Mam takie coś https://allegro.pl/oferta/czytnik-kart-pamieci-pendrive-sd-sdhc-mmc-ak37a-5077458733

Może już się zużywa, bo była używana. Odpinam z interfejsu telefonu, wkładam w ten czytnik i do portu USB, czasem nie odczyta, to wyjmuje i wkładam ponownie. Pliki udało się zgrać za pierwszym razem, ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć.

Po co ty przekładasz kartę do czytnika??? Podepnij telefon bezpośrednio do komputera i masz dostęp do karty bez kombinowania z zewnętrznymi czytnikami USB Chińskiej produkcji no-name.

Co do zapełniania pamięci przez Dysk Google, to masz prawdopodobnie wlączoną synchronizację wszystkiego i ci pobiera z chmury…

Niedawno siedzę w androidzie i nigdy się tak nie bawiłem. Kabel od ładowarki jest separowany z samą ładowarką, nada się do tego?

Jak ma odpowiednią ilość wyprowadzeń do pinów w USB A, to powinien go Windows wykryć.

Jak nie, to masz tani kabel USB tylko do ładowania.

Przez chiński kabel nie było widać, ale przez inny już tak.