Wysyłanie plików przez Gadu-Gadu

Sprawa jest taka:

  1. Posiadam oryginalnego Windows XP

  2. Najnowszą wersję Gadu-Gadu

  3. Jestem w sieci LAN z dostępem do internetu.

W naszej sieci, bez problemów można wysyłać sobie pliki między GG. Niestety do mnie, ani ode mnie tego robić nie można. Nie chce nawiązać połączenia. U innego kolesia z oryginalnym XP-kiem jest to samo. Zaporę wyłączyłem, ustawienia w GG są prawidłowe i dalej nic. Proszę o pomoc !

Pozdrawiam :slight_smile:

To jest prawdopodobniej jest wina serwera. Poczytaj na forum było dużo tematów o tym.

Szczerze to nie ja mam ten problem tylko znajomy. Ja mam WinME i normalnie wysyłam pliki do innych użytkowników, ale nie z oryginalnymi XP. Więc ja nie widzę w tym problemu serwera. Nie mogę do tego kumpla wysyłać plików, ani On do mnie. Myślę, że to wina systemu, ale zaporę wyłączyłem i dalej nic, więc dlatego pytam tutaj.

Powiem ci że mam numer GG już bardzo długo i za jego pomocą nie mogę wysłać zdjęcia i plików, natomiast z innych mogę. To jest dopiero dziwne zjawisko. Dlatego uważam że to wina serwera GG. :slight_smile:

Jeden komp dwa numerki jeden działa drugi nie. :-x

To dlaczego jest tak u dwóch znajomych ? Obydwaj mają coś nie tak z serwerem ??

Na te pytania niestety nikt ci nie odpowie. W sieci nie powinno być problemów. Jednak u wielu jednak występują. :smiley:

Dlatego z powyższych powodów proponuję do bezpośredniego przesyłania plików zastosować Skype który bazuje na p2p i nie występują w nim tego typu problemy.

To napewno wina firewalla w Servis Pack 2 -wyłącz ją.

Albo osoba do której chcesz przesłać ma włączonego firewalla :slight_smile:

Czytaj posty.

Kolega pisze że zaporę wyłączył. :-x