Wysyłanie plików przez gg

Dlaczego do jednych mogę wysłac plik przez gg a do innych nie?? czy to zalezy od aktywnego firewalla??

To zalezy od wielu czynnikow. Czy ma się publiczne IP, czy osoba ma cię w kontaktach, system przesyłania plików w GG jest bardzo słaby i często szwankuje.

To zależy od IP. Jak ktoś ma zewnętrzny IP to przesyłanie jest możliwe. Druga sprawa. Do wszystkich w twojej sieci też możesz przesłać. :smiley:

witam - mam zew IP i tez mam ogromne trudności z wysyłaniem plików w gg ,ale moim zdanie zalerzy to czy jesteś autoryzowany przez druga osobe i czy jesteś na liście kontaktów ( to co mówi Lazikar to prawda w swojej sieci nie mam problemów )

nie prawda mam zew. IP a przez gg nieraz mi pisze ze obie strony sa za firewalem

parodia, serwer gg jest tak lipny ze szok w tym i sam program

ja juz zrezygnowalam dawno

a możecie mi wyjasnić co oznacza zewnętrzne, a co wewnętrzne IP. Tzn. domyslam się, ale proszę o fachowe wytłumaczenie. Dzieki!

Acha, dzisiaj zmieniłem sobie obrazek! :smiley: Ładny?? :slight_smile:

Sądzę, że nie jest to kwestia zew. IP ponieważ ja takowego nie posiadam a mogę wysyłać i odbierać pliki przez gg. Jasiek a wyskakuje Ci jakiś komunikat dlaczego nie chcą się przesyłać pliki??

Wyskakuje: Nie mozna nawiązać połączenia! czy chcesz sprobowac jeszcze raz?

owszem możesz ale do ludzi w swojej sieci lub tych co mają zewnętrzne ip. :smiley:

pewnie to wiecie…

ale gdy chcesz wyslac komus plik z GG to obie strony musza byc “dostepne” lub “zaraz wracam”… nie wyjdzie jezeli jedna strona bedzie “niewidoczna”

ale przyznam ze rowniez mam problemy z tym przesylaniem …

pozdro.

do poczytania http://forum.jabberpl.org/lofiversion/i … /t764.html :-o

nie będe pisał o tym bo poprzednicy bardzo dobrze i jasno wyrazili się na ten temat ale dam ci Jasiek rade - uważaj od kogo co dostajesz (nie ważne czy to jest osoba znajoma czy nie znajoma) pliki jpg. lub mp3 są coraz cześciej zawirusowane przez trojan atakujący gadu gadu (taka nowa modna metoda hackerów ;/)

Dzieki za ostrzeżenie! Będę uważać. :slight_smile: Jednak w dalszym ciągu nikt mi nie wujaśnił kwestii IP. Pisałem o tym wyżej.

tzn. jaką kwestie dotyczącą ip chciałbys sie dowiedziec ?

Witam,

POCZYTAJ.

Dzięki za odpowiedź!