Wysyłanie poczty bez mojej wiedzy

Witam,

od kilku dni komputer bez mojej wiedzy chce wysyłać różne wiadomości, ale Norton Internet Security nie chce ich wysłać (bo jest blokada) i na dole ekranu, po prawej stronie tworzy się mnóstwo “kopert”.

Komunikat głosi: Symantec Email Proxy - wiadomości e-mail do … (różne, nieznane mi adresy, szczególnie zagraniczne) o temacie Ever wanted a GIANT ROD? Click here for one, nie można było wysłać, ponieważ połączenie z serwerem pocztowym zostało przerwane. Otwórz program pocztowy i ponownie wyślij wiadomość z folderu Wysłane wiadomości" - tyle komunikat.

Nie chcę wysyłać tych wiadomości, bo to nie moje. Swoją pocztę odbieram normalnie, nie pojawiają się w wysłanych inne adresy niż te, które sama wysyłam.

Przeskanowała komputer wiele razy, nic nie znalazł, skanowałam dodatkowymi programami i też nic nie wykryły.

Połączyłam się z bazą pomocy technicznej firmy Symantec, ale analityk powiedział mi, że to nie jest problem Symantec i nie potrafi mi pomóc. Zapytał na koniec jaki program pocztowy używam. Używam Outllok Express 6. A mój sys. operacyjny to XP Home.

Te “koperty”, których tworzy się mnóstwo utrudniają mi normalną pracę, spowalniają komputer i w ogóle nie podobają mi się.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z Państwa wie, o co tu chodzi i jak się tego pozbyć?

Pozdrawiam, grayna

Najprawdopodobniej masz jakiś syf na kompie.

Daj log z HiJackThis i ComboFix.

Instrukcja

mi rozwiązał sytuację podobną Spybot i skaner MKS-online

nie wiem o co chodziło -dwa razy miałem ten problem…

Czyli miałeś syf na kompie, który wysyłał spam z twojego komputera

Dziękuję addmir, wydrukowałam już instrukcję (20 stron) i … czarno to widzę.

Jestem początkująca i nie wiem, czy sobie poradzę.

Boję się cokolwiek ruszyć, żeby czegoś źle nie zrobić, strasznie to skomplikowane…

ale dziękuję :frowning:

Lepiej rozwiązać ten problem i na przyszłość porządniej zabezpieczyć komputer. Gdyby nie informacja Nortona nawet byś nie wiedziała, że twój komputer pracuje jako zombi i rozsyła masowo spam.