Wysyłanie poczty z Outllook Express

Nie mogę wysłać poczty z Outlook Express. Odbieram pocztę, mam ustawioną zgodnie z parametrami poczty w Onecie, ale nie mogę nic wysłać (wyskakuje komenda: “Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: ‘xxx’, Serwer: ‘smtp.poczta.onet.pl’, Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10061, Numer błędu: 0x800CCC0E”).

Gdzie mam szukać błędu?

Jeśli wcześniej było dobrze,to problem może mieć serwer pocztowy onetu i trzeba problem przeczekać.

A masz zaznaczoną opcję?

Narzędzia–>konta–>poczta–>właściwości–>Serwery

Serwer wymaga uwierzytelnienia

Miałem dokładnie ten sam problem. Masz zablokowany port 25, który służy do wysyłania wiadomości. Rozwiązanie jest tylko jedno. Skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu i poproś o odblokowanie portu. Najprawdopodoniej zablokował Ci go jakiś spam - u mnie tak było.

Pozdrawiam

Wielkie dzięki nysiek za pomoc. Zgłosiłem sprawę do Vectry (to mój operator) jak mi doradziłeś i czekam na odpowiedź. Zobaczymy, czy to ten sam problem co u ciebie. Jeszcze raz dzięki.

Ja też mam internet z Vecrty i mi od razu po moim telefonie odblokowali, to kwestia wejścia w Twoje konto u nich i jednego kliknięcia.

Zawsze do usług :smiley:

5 sec. z :google:

http://support.microsoft.com/kb/191687/pl

a jak spraw się ma z firwallem :?: