Wysyłanie prezentacji power point 2003 z muzyką

Witam

Jak edytować prezentację, bądź sam plik muzyczny tak, by odtwarzała się muzyka po przesłaniu na inny komputer? Zmieniłam format na wave, wielkość tego pliku to około 5 Mb.

Proszę o pomoc.

kami444 ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Masz 2 wyjścia, albo wysłać prezentację w postaci projektu, czyli można dokonywać zmian nawet na innym kompie albo wysłać plik w postaci prezentacji (nie pamiętam jak dokładnie nazywa się rozszerzenie, bo nie używam na co dzień Windowsa i PP ale chyba ppt). Jeśli pierwsza opcja, musisz projekt prezentacji przesłać wraz z plikiem dźwiękowym, natomiast w drugim przypadku, jeśli zapiszesz jako prezentacje, dźwięk powinien być zapisany w prezentacji przez co będzie miał większą objętość.

Pozdrawiam!

Jeśli miałby byc w budowany w prezentację to by wpierw należało w ustawieniach PP zmienić. Domyslnie osadzane w ten sposób są pliki do 100kB (przynajmniej w PP 2007) .

Tu trzeba raczej przygotować prezentację przenośną. Gdzies w menu Plik poszukacj opcji “spakuj na dysk CD” ale zamiast zrzucać na CD wybierzesz w niej kopiowanie do folderku jakiegoś. PP wszystkie potrzebne pliki skopiuje tam. Później to można spakowac i słać gdzie popadnie.

Dziękuję za odpowiedzi!

Jednak chciałabym wysłać gotową już prezentację, bez możliwości wprowadzania poprawek. Zależałoby mi na tym, by muzyka odtwarzała się automatycznie po otwarciu pokazu. Jednak tak się nie dzieje. Nie wiem jak mam zmienić ustawienia tak, by “osadzić” plik… w PowerPoincie 2003 limit jest chyba do 50 Mb.

Bardzo proszę o pomoc…

P.S.:nie jestem maniakiem komputerowym, ani nie znam się zbyt dobrze na PP…dlatego proszę o tłumaczenie jak “małemu dziecku” :):slight_smile:

Jeszcze raz - dziękuję bardzo :slight_smile:

Zrób z tego mp3 - będzie dużo mniejszy. Jak wav 5MB to siakis krótki chyba…

A to co potrzebne jeszcvze - Wszystko znajdziesz po wciśnieciu klawiasza F1.

Poczytaj tez tu:

http://office.microsoft.com/pl-pl/power … 51045.aspx

kami444 zdaje się, że byłeś o coś proszony. Nie radzę kolejny raz ignorować uwag Froga

Dżwięk musi być w formacie WAV a nie w MP3.

W MP3 będzie odtwarzać tylko na Twoim komputerze - po przesłaniu pliku dżwięk już nie będzie odtwarzany.

Jeżeli ma za dużo MB to b. łatwo i szybko możesz go przekonwertować za pomocą systemowego rejestratora dżwięku.

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Rozrywka -> Rejestrator dżwięku -> Plik -> Otwórz / otwierasz plik który chcesz przekonwertować / następnie wchodzisz w Właściwości -> Konwertuj teraz -> ustawiasz Atrybuty

-> OK -> Zapisz jako…

Klik :

caab5800614a812cm.jpg

W ten sposób z pliku 22.4 MB ,zrobiłem" plik wielkości 1.01 MB w formacie WAV.

Teraz przykładowe zapisywanie na Windows XP i PowerPoint 2000 :

4989556a77dc8432m.jpg

Przejście slajdu - wpisujesz Dżwięk przy pierwszym slajdzie/obrazku - Zastosuj.

Aby ,zapętlić" - Zastosuj do wszystkich.

Gotowy slajd z moją muzyką : http://speak.wrzuta.pl/plik/18XdYOAZcKt/

Hmmm jakoś wiele razy to robiłem z mp3 i nigdy nie było problemów z odtwarzaniem na innym komputerze…

  1. W WAV jest pewne na 100%

  2. Pisałem na przykładzie PowerPoint 2000.

A ja na przykładzie PP 2003 i 2007. (starszych nie używałem już wieki)